Уважаемые посетители!
Сообщаем Вам, что официальный сайт Одесской железной дороги
сменил свой доменный адрес на
odz.gov.ua
Через несколько секунд вы будете перенаправлены на новый адрес.
Для немедленной переадресации перейдите

по этой ссылке
НОВИНИ
03.08.2015р. - Одеські залізничники взяли участь у науково-практичній конференції «Нові можливості підвищення енергоефективності підприємств транспортної галузі»

  Одеські залізничники взяли активну участь у дев’ятій науково-практичній конференції «Нові можливості підвищення енергоефективності підприємств транспортної галузі», яка проходила у м. Одеса з 29 – 31 липня поточного року.

  Організаторами заходу виступили Міністерство інфраструктури України, Одеській регіональний центр енергозбереження та енергоменеджменту ОНПУ, ТОВ «Інформсервіс» за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.

  У конференції взяли участь представники залізничного транспорту, морської галузі, науковці, представники банків та приватних компаній.

  Конференція відбулася під головуванням директора Одеського регіонального центру енергозбереження та енергоменеджменту, к.т.н., проф. Євгена Фомичова.

  У перший день конференції з доповідями виступили керівники та провідні спеціалісти Укрзалізниці, науковці та представник Апарату Верховної Ради України – присутнім було доведено перспективи напрямку діяльності в області енергозбереження та нові законодавчі аспекти енергомодернізації в Україні.

  На початку другого дня роботи з вітальним словом до учасників конференції звернувся начальник Одеської залізниці Григорій Бойко, який зазначив, що залізничники, об’єднавши свої зусилля, мають наміри і надалі розробляти і впроваджувати програми з енергозбереження в структурних підрозділах. У своїй промові начальник залізниці з вдячністю зазначив, що керівництво Укрзалізниці підтримало створення на Одеській залізниці служби енергоменеджменту – це дозволило залізниці розширити поняття енергозбереження та організувати роботу у більш широкому форматі.

  Також на конференції виступили представники Одеської та інших залізниць України. Учасники конференції обговорили актуальні питання енергозбереження та важливість раціонального використання енергоресурсів.

Прес-центр Одеської залізниці
29.07.2015р. - Одеська залізниця продовжує заходи щодо вдосконалення облаштованості інфраструктури вокзального комплексу Одеса-Головна

  Одеська залізниця, враховуючи збільшення пасажиропотоку у період літніх пасажирських перевезень та необхідність у поліпшенні роботи пасажирського вокзалу Одеса-Головна, продовжує заходи щодо вдосконалення облаштованості інфраструктури вокзального комплексу.

  За прогнозами спеціалістів пасажирської служби Одеської залізниці, кількість гостей нашого міста значно зростає у цей період. Беручи до уваги, що істотно збільшити кількість додаткових поїздів фактично не вдається у зв’язку зі щільним графіком руху, одним зі шляхів вирішення цього питання є збільшення кількості вагонів. Наразі з урахуванням безпеки руху поїздів пасажирські потяги вже курсують з максимально допустимою кількістю вагонів.

  Таким чином, було прийняте єдино вірне рішення – подовжити пасажирські платформи для прийому/відправленню поїздів відповідної довжини.

  Нещодавно на вокзалі було завершено роботи на 3-й посадочній платформі – одній з найжвавіших на залізничному вокзалі, на якій здійснюється масова посадка та висадка пасажирів дальнього та приміського сполучення. Платформу було подовжено на 18,8 погонних метрів та викладено тут 47 кв. м тротуарної плитки.

  Це дало можливість забезпечити прийом пасажирських поїздів №60 «Одеса-Харків», №91 «Одеса-Костянтинівка», №798 «Одеса-Вінниця»,  №472  «Одеса-Харків», які курсують максимально можливими схемами.

  Для забезпечення безпеки пасажирів на 3-й та інших платформах вокзалу оновлюються смуги безпеки.

  Уже найближчим часом планується розпочати роботи з благоустрою 6-ї платформи, проводитиметься ремонт її покриття. Після оновлення 3-тя та 6-та платформи повністю відповідатимуть усім естетичним, експлуатаційним нормам та будуть готові до прийому поїздів як приміського, так і дальнього сполучення.

Прес-центр Одеської залізниці
28.07.2015р. - Через нехтування правилами безпеки на залізничному транспорті за 6 місяців 2015 року на Одеській залізниці зафіксовано 51 випадок травмувань громадян

  Протягом 6 місяців поточного року через грубе порушення правил безпеки на Одеській залізниці стався 51 випадок травмувань, не пов’язаних із виробництвом. При цьому 20 випадків травмування сталися на станціях. Ще 31 випадок травмування стався на перегонах. Варто зазначити, що з 51 травмованої людини двоє - діти віком до 16 років.

  У зв’язку зі значною кількістю травмувань залізничники вкотре нагадують, що об’єкти залізничного господарства – це зона підвищеної небезпеки. Основними причинами нещасних випадків є особисте порушення громадянами вимог Правил безпеки громадян на залізничному транспорті. Серед яких перехід залізничних колій у невстановлених місцях (на перегонах, у горловинах станцій), користування мобільними телефонами та навушниками під час перетину колій, пересування вздовж залізничних колій під час проходження рухомого складу, піднімання на дах рухомого складу на електрифікованих коліях тощо.

  Переходячи залізничну колію, слід бути максимально обережними і починати рух, тільки впевнившись у відсутності потяга (локомотива, вагона, дрезини тощо). Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні слідкувати за світловою і звуковою сигналізацією. Слід пам’ятати, що машиніст локомотива не в змозі вмить зупинити потяг.

  Дорослим слід бути особливо пильними – постійно нагадувати дітям правила безпеки і не дозволяти їм гратися біля об’єктів залізничної інфраструктури.

  Працівники Одеської залізниці закликають громадян бути уважними та суворо дотримуватися правил безпеки, адже навіть незначне порушення може призвести до непередбачених наслідків.

Прес-центр Одеської залізниці
23.07.2015р. - Більше тисячі дітей відпочили в оздоровчих таборах Одеської залізниці
Більше тисячі дітей відпочили в оздоровчих таборах Одеської залізниці

  За інформацією Дорожнього комітету профспілки Одеської залізниці у трьох оздоровчих таборах вже встигли відпочити більше тисячі дітей залізничників.

  У дитячому оздоровчому таборі «Юний залізничник» в Одесі під час першого заїзду оздоровилися 138 дітей, під час другого заїзду оздоровлено 173 дитини, під час третього заїзду заїхало 166 дітей, у санаторній групі «Здоров’я» на базі дитячої лікарні в двох заїздах оздоровлено 106 дітей.

  У таборі «Гайдарівець» за два заїзди вже оздоровлено 384 дитини, а до кінця оздоровчого сезону заплановано оздоровити ще 158 малюків. У таборі «ім. Л.Шевцової» у Затоці вже відпочило 456 дітей, протягом наступного тижня закінчується другий заїзд у якому відпочивають ще 452 дитини, а з 4 серпня тут матимуть змогу відпочити ще понад чотири сотні дітей залізничників.

  Щоб отримати путівки батькам-залізничникам слід звертатися в профспілкові комітети структурних підрозділів Одеської залізниці. Відшкодування витрат для батьків на оздоровлення дитини в «Юному залізничнику» становить 405 грн., у таборі «Л.Шевцової» - 350 грн.  В санаторній групі «Здоров’я» оздоровлення проводиться безоплатно.

  Під час літнього відпочинку в оздоровчих таборах малюки знаходять друзів, розважаються та відпочивають на свіжому повітрі під доглядом професійного персоналу. Багато дітлахів приїжджають у табори щорічно.

*Довідка

До початку сезону Одеська залізниця провела необхідну підготовку з ремонту й облаштування своїх дитячих установ оздоровлення та відпочинку. Для забезпечення якісного відпочинку дітей створені комфортні та безпечні умови для проживання та проведення дозвілля. Діти працівників Знам’янського регіону перевозяться до ст. Одеса – Головна та ст. Бугаз в оздоровчі заклади поїздами безкоштовно. Дітей працівників з Миколаївського та Херсонського регіонів до Одеси безкоштовно перевозять автобусом.

Прес-центр Одеської залізниці
22.07.2015р. - Нехтування водіями ПДР призвело до шести ДТП на переїздах Одеської залізниці у 2015 році
Нехтування водіями ПДР призвело до шести ДТП на переїздах Одеської залізниці у 2015 році

  За шість місяців поточного року на переїздах, розташованих у межах Одеської залізниці, зафіксовано шість випадків дорожньо-транспортних пригод. Основною причиною ДТП є порушення водіями автотранспортних засобів вимог Правил дорожнього руху.

  Два випадки ДТП трапилися в межах Одеської області, ще два – у Миколаївській та по одному випадку у Черкаській та Херсонській областях.

  Внаслідок ДТП, що сталася 26 квітня 2015 року на залізничному переїзді у межах 277 км перегону Каховка – Заповітне (Херсонська дирекція залізничних перевезень), одна з пасажирів автобусу загинула, ще п’ять – отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Трагедія сталася через порушення водієм рейсового автобусу правил проїзду залізничних переїздів. Водій автобусу виїхав на переїзд, ігноруючи заборонне показання світлової сигналізації та роботу звукової сигналізації, не переконавшись у відсутності рухомого складу на колії і був збитий поїздом.

  Крім того, за шість місяців 2015 року черговими на переїздах Одеської залізниці зафіксовано 46 випадків порушень Правил дорожнього руху, з них 23 випадки об’їздів шлагбаумів, при яких пошкоджено десять шлагбаумів, та 23 випадки проїзду заборонного показання сигналу світлофору.  По кожному такому випадку залізничники у телефонному режимі оперативно передавали необхідну інформацію черговим працівникам регіональних ДАІ, з подальшим направленням до органів ДАІ  49 листів.

  Встановлено, що всі ДТП – наслідок порушення водіями Правил дорожнього руху, зокрема, через виїзд на переїзди при заборонних показаннях сигналів переїзної сигналізації (світлофорна та звукова).

  Залізничники закликають водіїв автотранспорту бути уважними та обережними на залізничних переїздах, не ризикувати власним та чужим життям, адже помилки при керуванні на залізничному переїзді становлять серйозну загрозу, тому особиста відповідальність водія та суворе дотримання Правил дорожнього руху поблизу об’єктів залізничної інфраструктури є надзвичайно важливими!

Прес-центр Одеської залізниці
21.07.2015р. - Аматорську команду одеських залізничників-баскетболістів заохочено почесними нагородами
Аматорську команду одеських залізничників-баскетболістів заохочено почесними нагородами

  20 липня поточного року у конференц-залі управління Одеської залізниці в урочистій атмосфері начальник Одеської залізниці Григорій Бойко та голова Дорожнього комітету профспілки Анатолій Прокопенко особисто привітали з перемогою баскетбольну команду «Локомотив», яка стала бронзовим призером у регулярному Чемпіонаті Одеської баскетбольної ліги сезону 2014-2015 років серед любительських баскетбольних команд підприємств та учбових закладів міста Одеси. Команда залізничників посіла призове третє місце серед 15-ти команд-учасниць бізнес-ліги.

  Інструктор-методист з фізичної культури та спорту Дорожнього фізкультурно-спортивного клубу «Локомотив» Одеської залізниці Олексій Янгічер висловив побажання щодо створення умов для якіснішого проведення тренувань. Також він подякував команді, яка доклала максимальних зусиль у змаганнях з достойними суперниками, та керівництву залізниці за увагу і постійну підтримку спортсменів-залізничників.

  Начальник Одеської залізниці Григорій Бойко, звертаючись до команди, зазначив, що дізнавшись про радісну звістку – призове місце у змаганнях – одразу виникло бажання особисто привітати спортсменів, подякувати за внесок у розвиток фізичної культури та спорту на Одеській залізниці. Григорій Бойко побажав команді й надалі розвиватися у цьому ж напрямку, займати достойні місця у змаганнях, щоб пальма першості була у залізничників, а керівництво в свою чергу максимально сприятиме створенню належних умов для тренувань команди. Голова Дорожнього комітету профспілки Анатолій Прокопенко побажав монолітному колективу команди й надалі успішно відстоювати честь Одеської залізниці у спортивних змаганнях.

  Цього дня відповідно до наказу начальника Одеської залізниці всіх учасників команди було заохочено почесними грамотами з виплатою грошової винагороди.

Прес-центр Одеської залізниці
20.07.2015р. - За 6 місяців поточного року на Одеській залізниці відремонтували понад 80 км колії

  Протягом шести місяців 2015 року працівники колійного господарства Одеської магістралі відремонтували 80,6 км колій. З них капітальним ремонтом – 11 км, середнім – 40,3 км, комплексно-оздоровчим – 29,3 км.

  Окрім того, колійники виконали середній ремонт 16 стрілочних переводів, 14 замінили старопридатними на залізобетонних брусах, ще 7 стрілочних переводів замінено новими.

  В основному діяльність колійників була сконцентрована на ділянках Кропивницька – Тимкове, Вапнярка – Котовськ, Миронівка – Знам’янка.

  Загальна вартість виконаних на цей період робіт становить близько 85 млн.грн.

Прес-центр Одеської залізниці
17.07.2015р. - Пасажирський вокзал Одеса-Головна щодня обслуговує близько 10 тис. пасажирів

  У літній сезон відпусток та канікул Одеський залізничний вокзал щодня обслуговує понад 10 тисяч пасажирів. В період масових літніх пасажирських перевезень на вокзалі працює 30 квиткових кас. Одеса – курортне місто, тому саме влітку спостерігається традиційне зростання пасажиропотоку на вокзалі на 25% у порівнянні з іншими періодами року (весна, осінь). За 6 місяців поточного року на Одеській залізниці було відправлено 1 млн. 316 тис. пасажирів, а за літній період вже відправлено 409 тис. 222 пасажири.

  Під час очікування прибуття або відправлення поїзда одесити та гості міста мають змогу скористатися низкою послуг, які зроблять перебування на вокзалі максимально комфортним.

  Довідкове бюро вокзалу цілодобово надає запитувачам вичерпну інформацію щодо проїзду в межах обслуговування Укрзалізниці та залізниць інших держав СНД та Балтії. На двох інформаційних плазмових табло відображається інформація щодо розкладу руху поїздів, часу їх прибуття або відправлення із зазначенням фактичного часу, вказується колія та платформа знаходження відповідного поїзду. Ще 10 табло розташовано безпосередньо перед виходами на платформи.

  Пасажири, які перебувають у ділових поїздках та гості міста, мають змогу відпочити у затишній атмосфері у сервісному центрі вокзалу та залі підвищеної комфортності – зали обладнано потужними системами кондиціювання повітря та м’якими меблями. У сервісному центрі вокзалу, окрім оформлення всіх видів проїзних документів у день відправлення або за 45 діб, можна отримати широкий спектр важливих для сучасної людини послуг: замовлення таксі, носія; ксерокопіювання; ламінування; друк документів, передача повідомлень по факсу; доставка квитків на адресу у межах міста;  підзарядка мобільного телефона;  користування мережею Інтернет.

  16 кімнат відпочинку підвищеної комфортності, що розташовані у боковому корпусі будівлі вокзалу, працюють цілодобово. Кожну кімнату оснащено душем, сучасними меблями, телевізорами, холодильниками, кондиціонерами, що гарантує повноцінний відпочинок перед або після подорожі. Одночасно кімнати відпочинку можуть вмістити до 34 відпочивальників.

  Спеціалізований зал відпочинку для осіб з обмеженими фізичними можливостями працює на пасажирському вокзалі Одеса-Головна вже 2 роки. З початку року зручності обслуговування у касі затишного залу оцінили 12 тис. пасажирів з обмеженим фізичними можливостями, з них майже 11 тис. оформили проїзні документи. Нагадаємо, що у залі для інвалідів, ветеранів та учасників війни створено усі умови для того, щоб комфортно провести час в очікуванні поїзда, зокрема подивитися телевізор, скористатися Інтернетом. Зал обладнано кондиціонером для зручного перебування пасажирів влітку, а для зимового періоду передбачено електричний камін, що створює у приміщенні атмосферу особливого затишку. На зручних диванах одночасно можуть розміститися до 20 осіб. Тут є кулер з питною водою. Зал обладнано спеціальною кімнатою гігієни, пристосованою до потреб даної категорії пасажирів. Система видачі при вході жетона дозволяє інвалідам не стояти в черзі при оформленні проїзних документів, а підійти до каси після оголошення свого номеру.

Прес-центр Одеської залізниці
16.07.2015р. - До кінця року Одеська залізниця планує навантажити майже 5 млн. зернових

  Цього року на Одеській залізниці планується навантажити 4,9 млн. тонн зернових. За 6 місяців 2015 року вже навантажено 30 тис. 873 вагона, це 2 млн. 015 тис. 768 тонн. Наразі за І півріччя зернових навантажено на 19,6% більше ніж  за аналогічний період минулого року.

  До основної групи зернових культур, що перевозяться залізницею відносяться: пшениця, ячмінь, зерно кукурудзи, насіння олійні тощо.

  Прогнозоване збільшення потреби у перевезенні зернових безумовно потребуватиме залучення значної кількості рухомого складу.

  Загалом перевезення зерна здійснюється як правило вагонами-зерновозами. Зараз на балансі Одеської залізниці нараховується 10 тис. 708 вагонів-зерновозів, з них 9 тис. 646 вагонів робочого парку. При цьому 1 тис. 23 вагони відремонтовано деповським ремонтом, що на 76% більше запланованого. Поточним видом ремонту було відремонтовано 4 тис. 89 вагонів. Зокрема 463 вагони потребують продовження строку служби та 520 – планового виду ремонту, що буде виконано до кінця 2015 року. 

  Також до перевезення нового врожаю одеськими залізничниками була проведена значна робота з підготовки колійного господарства, вантажних станцій та під’їзних колій елеваторів.

  Виконана робота дозволяє з упевненістю сказати про те, що Одеська залізниця готова приймати до перевезень зерно нового врожаю та має все необхідне, щоб повністю задовольнити замовлення вантажовідправників.

Прес-центр Одеської залізниці
15.07.2015р. - На Одеській залізниці підведено підсумки місячника з економного використання електроенергії та дизельного палива на тягу поїздів

  На Одеській залізниці проведено Місячник з економного використання електроенергії та дизельного палива на тягу поїздів. Актуальність проведення такого заходу полягає у покращенні результативності роботи структурних підрозділів Одеської залізниці, визначення наявних резервів скорочення витрат паливно-енергетичних ресурсів та розповсюдження передового досвіду кращих локомотивних бригад.

  Зокрема спеціалістами депо Одеса-Сортувальна було визначено втрати від неграфікових зупинок по станціям, від попереджень з обмеженням швидкості 25-40 км/год, від слідування з віддаленням на дільниці Колосівка – Одеса-Сортувальна.

  Керівникам локомотивних депо вдалося зменшити на 8 одиниць кількість маневрових локомотивів по станціям в залежності від кількості перероблених вагонів, а саме по станціям, які обслуговують локомотивні депо Одеса-Сортувальна та Миколаїв. По локомотивному депо Помічна було виконано заміну тепловозу, що працював по станції Вознесенськ у маневровому та вивізному русі на дільниці Вознесенськ – Людмилівка, на електровоз. По іншим депо було визначено, що наявна кількість тепловозів відповідає оптимальній кількості.

  У межах місячника для машиністів локомотивів було проведено школи передового досвіду. Натомість було проведено загалом понад 20 шкіл для 77 машиністів. За результатами подальшого паливовикористання цих машиністів можна зробити висновок про належну ефективність даного заходу. Так 83% машиністів за підсумками шкіл покращили свої результати. У ході Місячника також були проведені додаткові технічні заняття. Загалом було проведено 45 додаткових занять по раціональному використанню ПЕР на тягу поїздів, в яких були задіяні 268 локомотивників.

  Також в усіх локомотивних та моторвагонних депо була проведена робота з оновлення режимних карт ведення поїздів на дільницях обслуговування. На відповідному рівні цю роботу виконали в локомотивному депо Одеса-Сортувальна, досвід якого необхідно використати усім депо залізниці.

  З метою продовження вишукування резервів підвищення результативності роботи структурних підрозділів Одеської залізниці, керівництвом залізниці було прийнято рішення продовжити проведення Місячника з економного використання електроенергії та дизельного палива на тягу поїздів.

Прес-центр Одеської залізниці
 Архів новин