Уважаемые посетители!
Сообщаем Вам, что официальный сайт Одесской железной дороги
сменил свой доменный адрес на
odz.gov.ua
Через несколько секунд вы будете перенаправлены на новый адрес.
Для немедленной переадресации перейдите

по этой ссылке
НОВИНИ
28.04.2016р. - Система контролю за вантажними операціями зарекомендувала себе на Одесі-Товарна
Система контролю за вантажними операціями зарекомендувала себе на Одесі-Товарна

  Наприкінці минулого року в якості експерименту працівники регіональної філії ПАТ УЗ «Одеська залізниця» встановили систему контролю за навантажувально-розвантажувальними операціями на станції Одеса-Товарна. За півроку роботи сучасне відеообладнання на навантажувально-розвантажувальних майданчиках зуміло себе зарекомендувати з позитивного боку.

  Завдяки встановленому відеоспостереженню комерційні працівники станції та служби комерційної роботи та маркетингу можуть у режимі «онлайн» контролювати весь виробничий процес: час подачі та прибирання вагонів, тривалість вантажних операцій та, найголовніше, час їх фактичного завершення. Адже саме контроль за наданням повідомлення про закінчення вантажних операцій було слабким місцем у роботі з клієнтами, які іноді проводили додаткове зважування вагонів, що надавало можливість отримували послуги залізниці за занижену вартість.

  Відтепер система відеоспостереження в багатьох випадках допомагає упорядкувати роботу клієнтів з залізничниками по частині вантажних операцій та нарахуванню необхідних платежів. Більш того, вона надає можливість контролювати правильність розміщення вантажу у вагоні та якість очищення вагонів після вивантаження.

  У подальшому одеські залізничники планують встановити системи контролю на інших станціях філії. Наразі власникам під’їзних колій пропонується взяти участь в облаштуванні системами відеоспостереження навантажувально-розвантажувальних майданчиків на їх території.
26.04.2016р. - Сучасний метод діагностування у ремонтному депо ім. Т. Шевченка демонструє позитивний ефект
Сучасний метод діагностування у ремонтному депо ім. Т. Шевченка демонструє позитивний ефект

  У ремонтному вагонному депо ім. Т. Шевченка огляд колісних пар колійної техніки йде за графіком. Про це цього тижня звітувала служба вагонного господарства регіональної філії ПАТ УЗ «Одеська залізниця».

  Планується, що у поточному році в умовах ремонтного депо буде проведено повний огляд з обточуванням і без обточування 100 колісних пар спеціального самохідного рухомого складу. Це дозволить отримати економічний ефект у розмірі 140 тис. грн., що на четверть більше, ніж торік, коли повний огляд з обточуванням та без обточування і звичайний огляд без обточування 92 колісних пар різних типів колійної техніки дозволило отримати економічний ефект у розмірі 109 тис. грн.

  Зазначимо, що даних показників залізничникам вдається досягнути завдяки впровадженню сучасного методу неруйнівного контролю при діагностуванні деталей колісних пар, а саме ультразвукової дефектоскопії. Сьогодні на підприємстві працівники використовують програмувальний дефектоскоп УД2-70, на базі якого здійснюється контроль деталей колісних пар машин типу РМ-80, ДГКу, РОМ, ПМГ, МПТ, ВПР, ВПРС, Р-2000, РБ, КК, МПД та інших.

  Крім того, працівники депо виготовили стандартні зразки виробництва (осі, колісні пари, зубчасті колеса) відповідно до «Інструкції з атестації стандартних зразків підприємств, які використовують для ультразвукового контролю деталей колійних машин спеціального самохідного рухомого складу», а фахівцями ОСП «УкрНДІНК» розроблено відповідне програмне забезпечення для дефектоскопа УД2-70, що нині використовують на підприємстві Одеської магістралі.

  Зазначимо, що повний огляд колісних пар колійних машин і дрезин спеціального самохідного рухомого складу з обов'язковим проведенням необхідного неруйнівного контролю у ремонтному вагонному депо ім. Т.Шевченка проводиться з 2010 року. У червні 2013 року Головне управління вагонного господарства колісно-роликовому цеху отримало посвідчення, що гарантує якість проведення ультразвукової дефектоскопії в умовах ремонтного депо за оновленими нормами та стандартами.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
20.04.2016р. - Реконструкція залізничного вокзалу Миколаєва враховує умови для обслуговування всіх верст населення
Реконструкція залізничного вокзалу Миколаєва враховує умови для обслуговування всіх верст населення

  Працівники регіональної філії ПАТ УЗ «Одеська залізниця» продовжують капітальний ремонт пасажирського залізничного вокзального комплексу I класу станції Миколаїв.

  Протягом поточного року будівельники вже оновили частину фасаду будівлі вокзалу, де розташовано кімнати відпочинку та багажне відділення, й перейшли до внутрішніх робіт. Зараз проводиться ремонт безкоштовного туалету, проектом якого передбачено туалетну кімнату для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Також фахівці здійснюють ремонт кімнат відпочинку, а для зручності перебування пасажирів з дітьми тут облаштують кімнату матері і дитини, наявність якої передбачено чинним проектом.

  Нагадаємо, реконструкцію будівлі вокзалу Миколаїв було розпочато у 2015 році. Крім того, у минулому році працівники Одеської магістралі провели капітальний ремонт пасажирської платформи №1: виконали роботи по заміні покриття платформи, підпорної стінки, технологічних переходів, провели модернізацію освітлення і гучномовного зв’язку, додатково улаштовали водовідводи та сходи. До того ж, по всій довжині платформи залізничники встановили декоративну огорожу, додатково облаштовали два пандуси з поручнями для осіб з інвалідністю та виконали роботи з благоустрою прилеглої території платформи.

  Додамо, залізнична станція Миколаїв є одним з основних транспортних вузлів Одеської залізниці. На сьогодні пасажирський вокзал обласного міста Миколаїв, будівлю якого збудовано у 1986 році, обслуговує понад 2,5 тис. пасажирів щодобово.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
19.04.2016р. - Під час навчань залізничників в Одесі рятівники показали, як ліквідувати пожежу у пасажирському поїзді
Під час навчань залізничників в Одесі рятівники показали, як ліквідувати пожежу у пасажирському поїзді

  На Одеській залізниці продовжується навчання та відбір кандидатів на посади начальників пасажирських поїздів. Наразі у  відборі беруть участь 10 працівників філії. Черговий етап підготовки стосувався пожежної безпеки під час руху пасажирського поїзду. Відповідні практичні заняття відбулися сьогодні на території пасажирського вагонного депо станції Одеса-Головна. До участі в заході були залучені фахівці служби пасажирських перевезень, відомчої воєнізованої охорони та інших структурних підрозділів регіональної філії ПАТ УЗ «Одеська залізниця»

  Заступник начальника служби відомчої воєнізованої охорони - головний пожежний інспектор філії Олександр Кварталов зазначив, що максимальна задача заходу – не тільки приділити увагу перевірці знань кандидатів на посаду начальників пасажирських поїздів, але й закріпити ці знання. «При виявленні місця займання першочергове завдання працівників залізниці в тому, щоб терміново його ліквідувати, адже вагон при певних умовах може згоріти за 20 хвилин, нанести суттєві збитки та призвести до травмування або навіть загибелі пасажирів», – нагадав головний пожежник Одеської магістралі під час бесіди з кандидатами.

  Крім цього, під час сьогоднішнього навчання кандидатам на посаду начальників пасажирських поїздів нагадали один з найпоказовіших та надскладних випадків шестирічної давнини. Тоді, 14 березня 2010 року, на перегоні Іванівка – Затишшя зайнялися два вагони пасажирського поїзду №172/174 сполученням Одеса – Вінниця – Хмельницький. Оперативність залізничників дозволила оминути жертв та постраждалих: вони своєчасно евакуювали пасажирів з палаючих вагонів. Тільки на локалізацію пожежі залізничникам та рятівникам потребувалося 3 години, при цьому було затримано 16 пасажирських поїздів. Як згодом становило слідство, пожежу спричинила цигарка чи сірник, що потрапив до легкозаймистої речовини, яка перевозилась з порушенням правил пожежної безпеки і розіллялась.

  Вивчивши ці наглядні приклади надзвичайних подій, кандидати на посади начальників пасажирських поїздів перейшли до практичних занять за низкою сценаріїв: гасіння пожежі в вагоні з використанням вогнегасників різного типу та при роботі з пожежною бригадою на місці пригоди. На тренувальному майданчику, що було створено спеціально до цього заходу на території пасажирського вагонного депо Одеса-Головна, добровольці демонстрували свої навички при можливому виникненні вогню, а пожежники імітували ліквідацію небезпеки. Для цього був задіяний пожежний автомобіль пожежного поїзду Одеса-Товарна.

  По завершенню польових навчань з пожежної безпеки, учасники заходу вирушили до приміщення депо, де кандидати на посади начальників пасажирських поїздів склали черговий проміжний іспит.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
19.04.2016р. - На станції Одеса-Застава-1 встановлено протитуманне освітлення
На станції Одеса-Застава-1 встановлено протитуманне освітлення

  Нещодавно на станції Одеса-Застава І було встановлено світильники з протитуманним вогнем. Роботи було проведено згідно з дорученням головного ревізора з безпеки руху і автотранспорту регіональної філії «Одеська залізниця» Рудольфа Мелкумяна, адже встановлення протитуманних світильників є важливою складовою дотримання безпеки руху під час розпуску составів.

  Було замінено два світильники ДРЛ-250Вт з місячно-білим вогнем, два світильники ДНАТ-250Вт з жовтим вогнем на шість світильників ДНАТ-400Вт з жовтим протитуманним вогнем. Є можливість відключення трьох світильників верхнього ряду та трьох світильників нижнього ряду. Результати перевершили сподівання, адже тепер при сприятливих погодних умовах у темну годину доби гірковий комплекс працює при трьох світильниках ДНАТ-400Вт, а при тумані вмикаються додатково три світильника ДНАТ-400Вт і гірка працює у нормальному режимі.

  Додамо, що сортувальні гірки станцій є найбільш складними і важливими ланками в технологічній системі переробки составів вантажних поїздів. Від ефективності роботи гіркового комплексу істотно залежать показники роботи сортувальних станцій в цілому. Технологічний процес розпуску составів з сортувальних гірок містить істотний елемент ризику. Несприятливі погодні умови значно впливають на роботу гіркового комплексу. У сильні тумани ускладнюється робота чергового та оператора сортувальної гірки – під час розпуску составів з гірки практично не видно відчепів, які прямують по гальмовим позиціям.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
18.04.2016р. - Понад 15 тис. залізничників Одеської магістралі долучилися до акції «За чисте довкілля»
Понад 15 тис. залізничників Одеської магістралі долучилися до акції «За чисте довкілля»

  16 квітня 2016 року одеські залізничники провели День довкілля, продовжуючи добру традицію проведення заходів з озеленення та благоустрою. Понад 15 тис. працівників регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» взяли активну участь у заході.

  Упродовж суботнього дня працівники структурних підрозділів, станцій та служб філії прибирали вздовж колій, на пасажирських та вантажних платформах, на вокзалах і станціях, на об’єктах соціальної інфраструктури.

  У ході проведення комплексних природоохоронних заходів із благоустрою та озеленення залізничники прибрали понад 432,2 га території, висадили понад 2 тис. дерев та 3,1 тис. кущів, упорядкували понад 55,7 тис. м2 газонів та квітників. Усі підрозділи залізниці були у повному обсязі забезпечені необхідним посадковим матеріалом. Також залізничники побілили 219 парканів, 85 лавок, очистили від сміття 590 км колій. Крім того було проведено прибирання внутрішніх приміщень адміністративних та технологічних будівель на площі понад 48 тис. м2.

  Проведення таких масштабних заходів на залізниці вкотре доводить, що байдужих до проблем благоустрою та озеленення території залізниці серед транспортників немає.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
15.04.2016р. - Незабаром залізничний вокзал Одеси прикрасять троянди та жасмин
Незабаром залізничний вокзал Одеси прикрасять троянди та жасмин

  Традиційно навесні на Одеській магістралі активно проходять підготовчі роботи з благоустрою та озеленення територій, що прилягають до об’єктів залізничної інфраструктури. Так, нещодавно залізничники завершили черговий етап робіт на вокзальному комплексі станції Одеса-Головна, адже невдовзі тут очікується збільшення пасажиропотоку у зв’язку з наближенням травневих та Пасхальних свят, а згодом й початком літнього сезону.

  Для зручності пасажирів, які обслуговуються на центральному вокзалі міста Одеса, вже розміщено додаткові перонні лавки, що надає можливість збільшити кількість посадочних місць не менш ніж на 40 одиниць.

  На Привокзальній площі, платформі-накопичувачі та першій платформі висаджено 765 кущів троянд, 65 кущів жасмину, 30 кущів танаріку, розбито 12 стаціонарних клумб та встановлено 10 ялинок. Більшу кількість рослин було вирощено на Одеській дистанції захисних лісонасаджень філії.

  Разом з цим, до кінця поточного місяця на вокзалі планується здійснити вертикальне контейнерне озеленення, а саме прикрасити квітами у кашпо стовпи освітлення.

  Таким чином, пасажирський вокзал Одеса-Головна, який є візитною карткою міста та гордістю одеситів, стане більш затишним та комфортним.

  Нагадаємо, що 16 квітня відзначається Всеукраїнський день навколишнього середовища. З нагоди цього екологічного свята працівники регіональної філії ПАТ УЗ «Одеська залізниця» протягом квітня-травня долучаються до загальнонаціональної акції з благоустрою «За чисте довкілля». Під час проведення зазначених заходів здійснюватиметься комплекс робіт з озеленення, благоустрою та санітарної очистки територій, очистки смуги відведення від захаращеності, очищення водних джерел, поновлення мінералізованих смуг, а також проведення інформаційно-просвітницьких та інших заходів з охорони довкілля.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
14.04.2016р. - Одеські залізничники відремонтують одну з найбільш вантажонапружених дільниць України
Одеські залізничники відремонтують одну з найбільш вантажонапружених дільниць України

  На Знам’янській дирекції залізничних перевезень одеські залізничники розгорнули масштабні роботи з реконструкції одного з найбільш вантажонапружених напрямків України. На перегоні Пантаївка – Користівка дільниці Знам’янка – П’ятихатки, якою курсує поїзд категорії Інтерсіті+ замінять 10,8 км рейкошпальної решітки парної колії. Роботи розпочалися 4 квітня. Щоденно у модернізації колії задіяні понад півтори сотні колійників і п’ять колійних машинних станцій. Наразі вже виконано 70% від запланованого обсягу робіт: укладено рейко-шпальну решітку, проведено роботи по очищенню баласту та вкладанню рейковий плітей. Роботи тривають згідно з попередньо розробленим графіком. Організовував розгортання робіт заступник начальника служби колійного господарства з ремонту Іван Василенко.

  Виконання зазначеного комплексу робіт допоможе збільшити швидкість руху пасажирських поїздів до 100 км/год, а вантажних – до 80 км/год. Завершення робіт дозволить збільшити пропускну спроможність зазначеного перегону та забезпечить виконання графіку руху пасажирських (зокрема Інтерсіті+) та вантажних поїздів.

  Останній раз ремонтні роботи по парній колії проводилися у 90-х роках і за цей час через дану дільницю пропущено майже мільярд т брутто вантажів. Даний обсяг робіт було заплановано провести минулого року проте, через відсутність матеріалів верхньої будови колії, їх виконання було перенесено на 2016 рік.

  Для виконання робіт у довготривале «вікно» (технологічна перерва у графіку руху) було відмінено два пасажирських поїзди №63/64 Дніпропетровськ – Одеса, №793/794 Харків – Т.Шевченка та два приміські –   №6002/6001 Знам’янка – П’ятихатки, №6663/6664 Кременчук – Знам’янка. Також за варіантним графіком організовано рух низки пасажирських та вантажних поїздів.

  Всього на цей рік заплановано провести реконструкцію 51 км колії. Крім цього колійники планують провести капітальний ремонт 51 км колії (з них 18 км – посиленого), середній ремонт 100 км та на 100 км колії провести комплексно-оздоровчий ремонт. Також колійники замінять майже 33 км рейок. Ще у планах залізничників відремонтувати середнім ремонтом 50 стрілочних переводів та замінити на нові ще 50 одиниць (у тому числі 20 на залізобетонних брусах). Як окремий вид робіт буде проведено заміну 40 залізобетонних брусів на нові.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
13.04.2016р. - Одеські залізничники обмінялися досвідом з колегами з Білорусії
Одеські залізничники обмінялися досвідом з колегами з Білорусії

  5-7 квітня 2016 року у місті Мінськ представники регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» зустрілися зі своїми колегами – залізничниками Білоруської магістралі з метою обміну досвідом щодо впровадження інноваційних проектів, передових технологій, сучасної техніки, впровадження енерго-, ресурсозберігаючих технологій та концептуальних заходів бережливого виробництва.

  Регіональну філію представляли заступник начальника філії з рухомого складу та матеріально-технічного забезпечення Олександр Богданов, головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Рудольф Мелкумян, головний метролог філії - начальник дорожнього центру стандартизації та метрології Олександр Ваганов, начальник служби енергоменеджменту Олександр  Голосінський  та заступник начальника технічної служби Михайло Мелешко.

  Під час перебування за кордоном одеські залізничники відвідали виробничі підрозділи Білоруської залізниці, ознайомилися із структурою магістралі, з реалізацією єдиної технічної політики, технологічними процесами, розбудовою міжнародних транспортних коридорів, новими зразками тягового та моторвагонного рухомого складу, досягнутими об’ємними та якісними експлуатаційними показниками роботи, господарчою діяльністю, впровадженням природоохоронних заходів тощо.

  При обговоренні нагальних питань технічного розвитку залізничного транспорту країн СНД, регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» та Білоруської залізниці відзначено необхідність подальшого продовження структурного реформування на галузевих рівнях, електрифікації дільниць з тепловозною тягою, підвищення рівня безпеки руху, впровадження європейських стандартів, директив, регламентів у перевізному процесі та підвищення якості і спектра послуг, реалізації заходів з енерго-, ресурсозбереження та концептуальних заходів бережливого виробництва.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
12.04.2016р. - На Одеській залізниці розширюються можливості для безготівково розрахунку у квиткових касах
На Одеській залізниці розширюються можливості для безготівково розрахунку у квиткових касах

  Регіональна філія «Одеська залізниця» проводить планомірну політику створення мережі об’єктів пасажирського господарства, де функціонують POS-термінали за допомогою яких можна проводити у квиткових касах безготівковий розрахунок. За 1-й квартал 2016 року вже у 48 квиткових касах вокзалів та станцій філії забезпечено можливість безготівкової оплати проїзних документів платіжними картками національної системи НСМЕП і міжнародних платіжних систем VISA, Master Card, а до початку масових літніх пасажирських перевезень кількість POS-терміналів буде доведено до 77 одиниць. Введення даної послуги користується значним попитом, адже кількість проїзних документів, які пасажири оплачують за допомогою банківських платіжних карт, постійно збільшується: за 1-й квартал 2016 року таких документів оформлено майже у 1,5 р., ніж за аналогічний період минулого року.

  Слід зазначити, що протягом 2015 року було укладено угоди з банківськими установами та встановлено 17 POS-терміналів у квиткових касах вокзальних комплексів з найбільшим пасажиропотоком.

Прес-центр регіональної філії «Одеська залізниця»
 Архів новин 

Шановні виробники продукції, пропонуємо ознайомитись з потребами філії в запчастинах, обладнанні і ТМЦ у відповідному розділі сайту.
Регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»
вул. Пантелеймонівська 19, м. Одеса, 65012, Україна

Довідка з питань звернень громадян: 0(48) 727-44-11
Інформацію щодо руху поїздів можна отримати за телефоном: 0(48) 727-42-42 (цілобово)
Сектор обліку кореспонденції (для ділового листування):
0(48) 727-44-08; факс: 0(48) 727-42-97; е-mail: postbox@zhd.tenet.odessa.ua

Прес-центр (робота з засобами масової інформації):
0(48) 727-10-07 ; факс: 0(48) 725-79-98; е-mail: cpress_od@ukr.net