Уважаемые посетители!
Сообщаем Вам, что официальный сайт Одесской железной дороги
сменил свой доменный адрес на
odz.gov.ua
Через несколько секунд вы будете перенаправлены на новый адрес.
Для немедленной переадресации перейдите

по этой ссылке
НОВИНИ
28.08.2015р. - На Одеській залізниці посилять контроль за станом безпеки руху поїздів, охороною праці та підготовкою господарств до роботи взимку
На Одеській залізниці посилять контроль за станом безпеки руху поїздів, охороною праці та підготовкою господарств до роботи взимку

  27 серпня 2015 року начальник Одеської залізниці Григорій Бойко провів селекторну нараду присвячену питанням безпеки руху поїздів і автотранспорту, охорони праці залізничників та ходу підготовки господарств залізниці до роботи в осінньо-зимовий період.

  Начальник залізниці попередив керівників про необхідність суворого дотримання законодавства по охороні праці і зобов’язав на місцях негайно виявити, усунути недоліки та встановити пильний контроль за безумовним дотриманням працівниками вимог охорони праці.

  Внаслідок незаконних втручань сторонніми особами в діяльність залізниці підприємству було завдано 1,5 млн. збитків. Служба колійного господарства разом зі службою будівельно-монтажних робіт та цивільних споруд підготує для служби відомчої воєнізованої охорони перелік об’єктів, де слід посилити охорону необхідну для запобігання можливих подальших втручань.

  Надалі були розглянуті питання підготовки господарств залізниці до роботи в осінньо-зимовий період.

  Наразі відсотковий показник готовності залізниці до роботи в осінньо-зимовий період становить 52% від загальної кількості заходів. Найближчим часом планується продовження оглядів територій станцій, перевірки рейкових кіл, проведення механізованого очищення колії, перевірки вагонних уповільнювачів. Буде проведено ревізію технічного стану гучномовного зв’язку та освітлення на територіях станцій, перонах, вокзалах. Не менш важливим є утеплення вокзалів, ремонт покрівлі, утеплення вікон і дверей.

  Спеціально створені комісії перевірять роботу систем опалення, газових та вугільних котелень, електрокотлів, теплових мереж, систем водопостачання тощо. На особистому контролі начальника залізниці забезпечення працівників (згідно з поданими структурними підрозділами заявками) зимовим  спецодягом, спецвзуттям, а структурних підрозділів – вугіллям.

  Активну дослідницьку роботу по вишукуванню можливості виготовлення брикетів та пелетів власними силами проводить служба енергоменеджменту – у подальшому це дозволить залізничникам компенсувати можливо неритмічні постачання вугілля.

  Після того, як начальник залізниці окреслив низку першочергових завдань для керівників відповідних господарств залізниці було заслухано звіти начальників провідних служб.

Прес-центр Одеської залізниці
28.08.2015р. - Укрзалізниця проводить творчі конкурси для залізничників
Укрзалізниця проводить творчі конкурси для залізничників

  У серпні розпочалися три творчі конкурси для працівників залізничної галузі, які присвячені до Дня залізничника, що традиційно відзначається 4 листопада.  Це конкурс фотографій, історій династій залізничників, а також на визначення кращих місць відпочинку для працівників.

  В Укрзалізниці  впевнені, що кадрова політика має трансформуватися, вибудовуватися корпоративна культура, підвищуватися престиж професії. «Необхідно змінити ставлення до людей, адже саме вони працюють задля задоволення потреб країни, а також на довготривалий успіх відомства», - розповіла директор з корпоративного управління і мотивації персоналу Укрзалізниці Оксана Маріна.

  На конкурс фотографій - «Об’єктив сталевих магістралей» -  залізничники зможуть відправити свої творчі доробки – світлини, що присвячені залізничній тематиці: залізничні мости, будівлі та споруди, рухомий склад, колійні машини, фотопортрети залізничників тощо.

  Не секрет, що у залізничній галузі працюють цілі династії від дідів до онуків, є сім’ї, члени яких мають загальний трудовий стаж понад сто років. Саме тому метою наступного конкурсу «З галуззю по життю» є пошук унікальних історій про такі родини. Передбачені окремі номінації – з поміж усіх родин залізничників України будуть знайдені найстаріша та наймолодша династії, а також, найчисельніша залізнична династія.

  Участь у наступному конкурсі «Територія комфорту» зможуть взяти не окремі особи, а й цілі підприємства, відокремлені підрозділи залізниць України, а також підприємства, підпорядковані Укрзалізниці. Мета конкурсу – виявити кращі місця для відпочинку, що облаштовані керівництвом підприємств для своїх працівників. Скоріше це змагання для керівників підприємств, що піклуються про створення камфорних умов для роботи та відпочинку своїх працівників.

  Усі конкурси проводитимуться у кілька етапів, а переможці будуть оголошені та нагороджені під час відзначення Дня залізничника у Києві. Серед призів – відзнаки та грошові премії.

Прес-центр Одеської залізниці
27.08.2015р. - З вересня на Одеській залізниці стане більше швидких поїздів
З вересня на Одеській залізниці стане більше швидких поїздів

  Для зручності пасажирів вже у вересні поточного року на Одеській залізниці збільшиться кількість пасажирських поїздів категорії «нічний швидкий» («НШ»). Це стане можливим завдяки прискоренню швидкості пасажирських поїздів формування Одеської залізниці №397/398 сполученням Черкаси – Львів та №610/609 сполученням Одеса – Умань за рахунок скорочення кількості зупинок на станціях розташованих в межах приміської зони (які обслуговуються приміськими поїздами).

  Скорочення кількості зупинок збільшить дільничну швидкість руху поїзда, завдяки чому зменшиться час перебування у дорозі та дасть можливість змінити категорію зазначених нічних пасажирських поїздів на нічні швидкі.

  Одеська залізниця вже отримала відповідний дозвіл з Департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення Укрзалізниці, який дозволить з 06.09.2015 змінити номер поїзда 397/398 «Черкаси – Львів» на №95/96, а з 04.09.2015 змінити номер поїзда №610/609 «Одеса – Умань» на №112/111.

  Наразі діючим графіком руху передбачено курсування 10 цілорічних та 5 сезонних поїздів категорії «нічний швидкий».

Прес-центр Одеської залізниці
26.08.2015р. - На Одеській залізниці можна замовити подорож у вагоні-салоні
На Одеській залізниці можна замовити подорож у вагоні-салоні

  На Одеській залізниці вже протягом 10 років існує можливість замовлення подорожі пасажирів вагоном-салоном. Послуга оренди вагонів-салонів розрахована на заможних пасажирів, які віддають перевагу залізничним подорожам преміум-класу.

  За Одеською залізницею закріплено два таких вагони-салони. По суті це переобладнані вагони СВ, які зовні не відрізняють від інших, проте всередині це справжній дім на колесах: великий конференц-зал, кухня з холодильником та мікрохвильовою піччю, просторі спальні купе, телевізор, душ та інші зручності.

  Найпопулярнішими маршрутами курсування вагонів-салонів у складі поїздів є напрямки до Києва та Львова.

  Для оренди  таких вагонів слід завчасно (від 45 діб до 1 доби до відправлення поїзда) подати письмову заявку на ім`я начальника пасажирської служби Одеської залізниці. У заяві зазначаються такі відомості, як дата та час відправлення, станція відправлення та призначення. Форма заявки довільна, оформити її можна у відділі вокзалів пасажирської служби. Вартість такої мандрівки розраховується згідно з правилами перевезень, як за 11 дорослих пасажирів за тарифом м’якого вагону (тобто місць СВ) відповідної категорії поїзда. Також до уваги береться визначений маршрут прямування.

  Докладну інформацію пасажирам можна отримати у квиткового касира групової каси на сервісному центрі вокзалу Одеса-Головна або за телефонами: 727-33-57 та 727-46-43.

Прес-центр Одеської залізниці
26.08.2015р. - На Одеській залізниці перше робоче місце отримають 187 молодих спеціалістів
На Одеській залізниці перше робоче місце отримають 187 молодих спеціалістів

  За попередніми даними цього року на Одеській залізниці своє перше робоче місце здобули 187 молодих спеціалістів з яких 45 випускників ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації та 142 – випускників навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. У грудні поточного року прийдуть працювати ще 7 випускників ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Магістр». Для забезпечення залізниці кваліфікованими працівниками служба кадрової та соціальної політики брала активну участь у розподілі випускників ВНЗ І-ІV рівнів акредитації відповідно до держзамовлення залізниці.

  Для прискорення адаптації у трудових колективах та набуття необхідного первинного практичного досвіду роботи молодим спеціалістам буде організовано стажування протягом шести місяців. Керівниками стажування призначені висококваліфіковані інженерно-технічні працівники. Напередодні реформування Одеська залізниця потребує раціонального поєднання досвіду старших поколінь з сучасними знаннями та новим поглядом на розвиток сталевих магістралей молодого покоління залізничників. Зважаючи на це залізниця приділяє надзвичайно велике значення омолодженню кадрового складу.

Прес-центр Одеської залізниці
21.08.2015р. - Одеські залізничники відзначили 24-ту річницю Незалежності України

  Сьогодні, 21 серпня 2015 року в актовій залі управління Одеської залізниці відбулися урочистості з нагоди 24-ї річниці Незалежності України. Колектив Одеської магістралі привітав в.о. начальника залізниці В’ячеслав Єрьомін та заступник голови Одеського дорожнього комітету профспілки Ігор Соловйов.

  Хвилиною мовчання Одеські залізничники пом’янули загиблих працівників залізниці які приймали участь у антитерористичній операції на сході  України.

  У вітальному слові до присутніх в.о. начальника Одеської залізниці зазначив: «Сьогодні ми як ніколи усвідомлюємо наскільки важко отримати справжню незалежність, відстояти її та утримати. Незалежність будь якої країни обумовлюється, насамперед, економічною стабільністю держави, її виробничим потенціалом. Сьогоднішній фінансово-економічний стан підприємств залізничного транспорту, критичний рівень зносу основних фондів локомотивного, вагонного, пасажирського, колійного господарств зумовило актуальність проведення заходів з реформування. Йде перетворення «Укрзалізниці» в сучасну транспортну компанію, мета якої – максимально з високою якістю і ефективністю забезпечити потреби пасажирів та вантажовідправників. Нехай бажання жити незалежно, розвивати свою державу стане тією непереборною силою, яка дозволить нам жити в добрі і мирі в нашому спільному домі – Україні.»

  За сумлінну працю на залізничному транспорті, вагомий особистий внесок у розвиток залізничної галузі, забезпечення потреб населення та економіки держави в перевезеннях вантажів і пасажирів, високу професійну майстерність, творчу ініціативу в роботі та з нагоди свята - Дня Незалежності України 76 працівників Одеської магістралі отримали почесні нагороди. Зокрема від керівництва Міністерства Інфраструктури України було нагороджено 5 працівників залізниці, від Укрзалізниці – 67 працівників та від Одеської залізниці – 34 працівника. Також свої нагороди отримали 10 ветеранів Одеської залізниці.

Прес-центр Одеської залізниці
20.08.2015р. - На Одеській залізниці водій легкового автомобіля збив чергового по переїзду

  19 серпня цього року на залізничному переїзді 1441 км перегону Єреміївка – Роздільна неправомірні дії водія легкового автомобіля створили загрозу для життя чергового по переїзду. Водій легкового авто марки FIAT грубо порушив правила дорожнього руху. Об’їхавши дві одиниці сільськогосподарської техніки, пропуск якої регулював черговий по переїзду, водій скоїв наїзд на нього та протягнув на капоті майже 230 метрів та зник у невідомому напрямку. У результаті наїзду черговий по переїзду отримав травми руки та ноги, але ж своєчасно був доставлений у лікарню міста Роздільна.

  Залізничники вкотре закликають водіїв автотранспорту бути уважними та обережними на залізничних переїздах, не ризикувати власним та чужим життям!

Прес-центр Одеської залізниці
20.08.2015р. - За 7 місяців 2015 року на Одеській залізниці виявлено майже 1,5 тис. пошкоджених вагонів

  За 7 місяців 2015 року на Одеській залізниці виявлено 1 тис. 448 пошкоджених вагонів, що на 28% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  Найбільшу кількість пошкоджених вагонів виявлено на Одеській дирекції залізничних перевезень 906 вагонів, що складає 66% від загальної кількості на залізниці, на Херсонській дирекції – 309 вагонів (21%), на Знам’янській дирекції – 156 одиниць (8%) та на Шевченківській дирекції ще 77 (5%).

  Оглядачі-ремонтники вагонів зазвичай виявляють найбільшу кількість пошкоджених вагонів після навантаження, вивантаження та маневрової роботи  у морських та річних портах.

  У морських портах загалом виявлено 1 тис. 127 пошкоджених вагонів. Зокрема в Іллічівському морському торговому порту було пошкоджено 319 вагонів, у СМП «Октябрськ» ст. Жовтнева 198 вагонів, ще 106 пошкоджених вагонів виявлено у порту Ізмаїл.

  Переважну більшість цих вагонів було пошкоджено при грейферному розвантаженні піввагонів. При використанні грейферних кранів, як результат пошкоджуються елементи конструкції кузова вагону, деформуються верхні обв’язки кузова, відриваються скоби для кріплення лісних стійок, підриваються листи перекриття поперечних балок, пробиваються стіни кузова вагона тощо.

Прес-центр Одеської залізниці
18.08.2015р. - З початку 2015 року на Одеській залізниці підвищили свою кваліфікацію майже 3 тис. працівників

  У продовж січня-липня поточного року підвищення кваліфікації у навчальних закладах залізничного транспорту I-IV рівнів акредитації пройшли 688 керівників та фахівців, 301 особа взяла участь у спеціалізованих семінарах, 56 осіб пройшли курси цільового призначення.

  За цей період 549 робітників залізниці освоїли нові чи суміжні професії, у тому числі 192 особи з відривом від виробництва. Пройшли підвищення кваліфікації 1 тис. 634 робітників залізниці, з них 188 осіб з відривом від виробництва, а підвищили свій кваліфікаційний розряд 683 робітника.

  На залізниці підвищення кваліфікації керівників та фахівців здійснюється у ВНЗ I-IV рівнів акредитації, а освоєння нової чи суміжної професії, підвищення кваліфікації кадрами масових професій (з відривом від виробництва) в Центрі професійного розвитку персоналу Одеської залізниці та Державного закладу «Золотоніська технічна школа Укрзалізниці».

  Також на залізниці проводиться робота по проведенню спеціального навчання працівникам, які пов’язанні з перевезенням небезпечних вантажів. За цей період пройшли спеціальне навчання 1 тис. 036 працівників залізниці, у тому числі: 976 осіб в Центрі професійного розвитку Одеської залізниці та 60 осіб в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту.

Прес-центр Одеської залізниці
15.08.2015р. - Одеські залізничники відновили рух на перегоні Жеребкове – Заплази

Через схід порожніх вантажних вагонів-обкотишовозів, що стався 14 серпня о 15:45 на перегоні Жеребкове – Заплази, тимчасово було змінено маршрут курсування трьох пасажирських поїздів. Внаслідок інциденту постраждалих немає, також ця ситуація не становить загрози для забруднення навколишнього середовища.

Зокрема, було змінено маршрут прямування пасажирських поїздів № 472/471 та № 272/271 сполученням Одеса – Харків і № 138/137 Одеса – Черкаси.

На дільниці Котовськ – Помічна Одеської залізниці перевезення пасажирів поїзда № 472/471 Одеса – Харків забезпечено приміськими поїздами та автотранспортом. Так 60 чоловік було безкоштовно доставлено на станцію Помічна де вони були розміщені відповідно своїм квиткам. Іншим пасажирам, які відмовились від поїздки, повернуто повну вартість проїзних документів від станції відправлення, а також плата за послуги (комісійний збір) з продажу відповідно до Правил перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України.

Сьогодні, 15 серпня, о 4:53 відновлено пасажирський та вантажний рух по парній колії перегону Жеребкове – Заплази Одеської залізниці. Поки що поїзди йдуть з обмеженням швидкості до 25 км/год.

Відновлювальні роботи тривають. Для ліквідації наслідків на місці сходу працюють два відбудовні поїзди зі станцій Котовськ та Роздільна Одеської залізниці, а також колійники, фахівці з електропостачання, автоматики та зв’язку.

Після відновлення руху один пасажирській поїзд № 471 Харків-Одеса пішов за своїм маршрутом, із незначним запізненням.

Наразі комісія Укрзалізниці працює над з’ясуванням причини та обставин випадку.

 

Одеська залізниця просить вибачення у пасажирів за завдані незручності.

Прес-центр Одеської залізниці
 Архів новин