Уважаемые посетители!
Сообщаем Вам, что официальный сайт Одесской железной дороги
сменил свой доменный адрес на
odz.gov.ua
Через несколько секунд вы будете перенаправлены на новый адрес.
Для немедленной переадресации перейдите

по этой ссылке
НОВИНИ
01.07.2015р. - При затриманні зловмисників травмовано стрільця Херсонського загону воєнізованої охорони Одеської залізниці

  Щоденна напружена праця стрілецьких команд відомчої воєнізованої охорони Одеської залізниці пов’язана з ризиком для здоров’я. Випадок, який стався 24 червня 2015 року на перегоні Високопілля – Блакитне (Херсонська дирекція залізничних перевезень), вкотре довів, що на залізниці працюють мужні та самовіддані працівники.

  Цього дня парний наряд з двох стрільців отримав повідомлення від диспетчера Херсонської дистанції сигналізації та зв’язку про розкрадання засобів СЦБ з релейних шаф.

  Прибувши на місце події, стрільці виявили трьох злодіїв, які зазіхали на майно залізниці. Проявивши мужність та кмітливість стрільці вжили усіх необхідних заходів для затримання крадіїв. Проте, на жаль, при затриманні розкрадачів засобів СЦБ з релейної шафи один зі злочинців поранив в голову металевим предметом стрільця Олексія Проніна. Але це не завадило залізничникові виконати свій професійний обов’язок. Зловмисники були затримані, тільки після цього постраждалий стрілець був доставлений у відділкову лікарню станції Херсон. На даний момент стан здоров’я стрільця черговим лікарем оцінений як задовільний.

  За мужність та професіоналізм  працівників обов’язково буде заохочено достойною винагородою.

  Нагадуємо, що будь-яке втручання у діяльність залізничного транспорту може призвести до непередбачуваних наслідків потенційно загрозливих для життя та здоров’я пасажирів!

Прес-центр Одеської залізниці
30.06.2015р. - Інформаційно-обчислювальний центр Одеської залізниці став лідером галузевого змагання Укрзалізниці

  Згідно з підсумками галузевого змагання за 2014 рік інформаційно-обчислювальний центр (ІОЦ) Одеської магістралі визнано кращим по мережі залізниць.

  З цієї нагоди під час урочистих зборів заступник начальника Департаменту корпоративної інформатизації Укрзалізниці В’ячеслав Великодний вручив перехідний прапор та почесний диплом  начальнику ІОЦ Одеської залізниці Олегу Шварцу та привітав колектив центру із заслуженою перемогою. Це вже друга перемога центру в галузевому змаганні за останні роки.

  Сьогодні інформаційно-обчислювальний центр є основою інформаційно-аналітичного управління інфраструктури Одеської залізниці та складовою частиною автоматизованих систем Укрзалізниці. Підрозділи ІОЦ обслуговують центральний кластерний комплекс серверів, автоматизовані  робочі місця на базі ПЕОМ, квитково-касові апарати залізниці, устаткування мережі передачі даних і локальних обчислювальних мереж. До складу ІОЦ входять 4 регіональні обчислювальні центри і єдиний технологічний центр по обробці перевізних документів (ЄТЕХПД).

  Інформаційно-обчислювальний центр займається прийомом, зберіганням, захистом і видачею користувачам, керівництву залізниці, дирекціям залізничних перевезень і структурним підрозділам усіх видів інформації, пов'язаної з автоматизованим контролем і керуванням фінансами й ресурсами, виробничою діяльністю, статистичним обліком і аналізом господарської діяльності залізниці. Разом з тим ІОЦ веде взаємний обмін даними з Головним інформаційно-обчислювальним центром (ГІОЦ) УЗ і ІОЦ сусідніх залізниць.

  На Одеській залізниці, за участі ІОЦ, протягом останніх років введено в експлуатацію єдину автоматизовану систему керування вантажними перевезеннями, продаж квитків через Інтернет для пасажирських перевезень, значна кількість фінансово – економічних систем і систем управління інфраструктурою.

Прес-центр Одеської залізниці
26.06.2015р. - Начальник Одеської залізниці привітав трудовий колектив із Днем Конституції України
Начальник Одеської залізниці привітав трудовий колектив із Днем Конституції України

  26 червня 2015 року в актовій залі Управління Одеської залізниці зібралися представники майже усіх структурних підрозділів підприємства для того, щоб в урочистій атмосфері відзначити річницю від Дня прийняття Конституції України.

  Начальник Одеської залізниці Григорій Бойко у вітальному слові до колективу зазначив: «Наша країна переживає дуже непростий етап змін, які стосуються практично усіх аспектів життя держави. Це європейська інтеграція, реформування провідних галузей економіки, посилення ролі місцевого самоврядування. В цей час багатотисячний колектив Одеської залізниці бере активну трудову участь в укріпленні нашої держави і галузі, досягаючи високих результатів у своїй роботі: збільшуючи пропускну спроможність, впроваджуючи нові методи роботи, нову техніку і технології, забезпечуючи потреби регіонів у пасажирських і вантажних перевезеннях, підвищуючи якість послуг для пасажирів та клієнтів».

   З нагоди свята за багаторічну сумлінну працю на залізничному транспорті, вагомий особистий внесок у розвиток галузі та  високу професійну майстерність 106 працівників Одеської магістралі отримали почесні нагороди від Міністерства інфраструктури України, Державної адміністрації залізничного транспорту України та Одеської залізниці.

Прес-центр Одеської залізниці
25.06.2015р. - Перший загін воєнізованої охорони Одеської залізниці готовий максимально протидіяти терористичній загрозі
Перший загін воєнізованої охорони Одеської залізниці готовий максимально протидіяти терористичній загрозі

  Одним з пріоритетних завдань для Першого загону воєнізованої охорони Одеської залізниці у сучасних реаліях є протидія терористичній загрозі з боку сторонніх осіб, адже в межах Одеської області вже декілька разів за останній період зафіксовано наслідки проявів тероризму.

  Протидіяти цьому явищу можна завдяки новим засобам попередження. Зокрема залізничники посилили увагу і попередили керівний склад підрозділів щодо якісного виконання службових обов’язків у частині підвищення контролю за роботою караулів, організації службової діяльності з посилення пропускного режиму (у парках станцій, адмінбудівель, депо), посилення охорони дільниць обслуговування, які найбільш підпадають терористичним проявам, особливо там, де проводиться налив, стоянка і вивантаження легкозаймистих вибухонебезпечних вантажів, проведення профілактичних заходів спрямованих на попередження терористичних актів. У першому одеському загоні воєнізованої охорони проводяться необхідні заходи з питань недопущення несанкціонованих втручань, які сталися на ряді станцій (тоді невідомими особами було підірвано залізничну колію та пошкоджено рухомий склад). Крім того, разом з працівниками колійного господарства проведено обстеження криміногенних дільниць і станцій (Краснознам’янка – Ротове, Ізмаїл – Новий Порт, станції Ротове, Любашівка, Ізмаїл) стан колії і наявність деталей верхньої будови колії.

  Ще одним з основних напрямків роботи працівників Одеського загону відомчої воєнізованої охорони залізниці є розкриття та попередження крадіжок майна залізниці. Так, за 5 місяців 2015 року було розкрито та попереджено 19 випадків крадіжок на загальну суму понад 22,5 тис. грн., проведено 324 рейди (251 з них сумісно з міліцією). За цей період було затримано 29 осіб. Найчастіше зловмисники позіхають на деталі верхньої будови колії, приладів сигналізації, централізації та блокування і зв’язку, рухомого складу, дизельного палива.

  За зазначений період було здійснено 70 виїздів мобільних груп і груп взаємодії на повідомлення про несанкціоновані втручання у діяльність залізниці, з яких 36 виїздів на місця розкрадань деталей верхньої будови колії та 15 випадків розкрадань і пошкоджень деталей сигналізації та зв’язку. Роботу оперативних груп взаємодії з транспортною міліцією спрямовано на попередження розкрадань, несхоронності перевезень, порушень встановленого порядку у парках станцій.

  Разом з представниками лінійних відділів міліції проведено 11 перевірок пунктів прийому металолому з виявлення майна залізниці, а також з метою виявлення таких, які працюють з порушенням Закону України «Про металобрухт». Так 8 квітня поточного року при проведенні оперативно-профілактичної роботи групою взаємодії стрілецької команди станції Роздільна в селищі Коноплеве виявлено незаконний пункт прийому металобрухту, де було вилучено 59 підкладок, 2896 костилів, 5 протиугонів та затримано двоє безробітних чоловіків.

  Крім того особовим складом загону проводиться робота з недопущення ходіння по коліях у необладнаних місцях і незаконного проїзду у вантажних поїздах – було затримано 169 осіб.

  Особливу увагу приділяють профілактичній роботі серед молоді, зокрема налагоджено роботу з керівниками навчальних закладів щодо проведення роз’яснювальної роботи, бесід серед учнів щодо їх відповідальності за втручання у роботу залізниці. За 5 місяців працівниками загону було проведено 16 лекцій у школі № 5 м.Одеси, ДЮСШ м.Роздільна, ООШ№1, №5, №6 м.Арциз, гімназії №1 м.Арциз, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, ООШ№6 м.Котовськ, що розташовані поблизу об’єктів залізничної інфраструктури.

  Зі слів начальника загону Олега Опенкіна особовий склад відомчої воєнізованої охорони ставить перед собою приорітет  на профілактику правопорушень на залізничному транспорті, а також попередження терористичних та диверсійних проявів на дільниці обслуговування загону.

Прес-центр Одеської залізниці
24.06.2015р. - На Херсонській дирекції залізничних перевезень в експериментальному режимі працює комплексна бригада
На Херсонській дирекції залізничних перевезень в експериментальному режимі працює комплексна бригада

  Відповідно до наказу начальника Одеської залізниці Григорія Бойка з 18 травня поточного року на магістралі була створена та почала роботу спеціалізована бригада з поточного ремонту та утримання у належному стані рейкових кіл. Від початку роботи бригада пройшла з ревізією 28 км колії. Наразі бригада працює на дільниці Снігурівка – Біла Криниця Херсонської дирекції залізничних перевезень. Основне завдання працівників бригади полягає у підвищенні надійності роботи рейкових кіл і забезпечення безпеки руху поїздів. Триває ревізія колійного господарства і приладів сигналізації, централізації і блокування та усунення виявлених недоліків. Ідея про створення такої спеціалізованої бригади виникла давно, але вперше з’явилася можливість її реалізувати. Перевірку рейкових кіл проводять систематично і наявність таких мобільних бригад з поточного утримання рейкових кіл – це перспективна справа і своєрідна знахідка для колійників та зв’язківців.

  Для роботи бригади відряджений вантажопасажирський автомобіль з інструментом, пересувним автономним зварювальним апаратом і необхідними для роботи матеріалами.

  У експерименті взяли участь працівники з Херсонської та Каховської дистанцій колії разом зі спеціалістами Херсонської дистанції сигналізації та зв’язку. Вибір був не випадковим – ці структурні підрозділи мають відповідну підготовку, їх очолюють досвідчені керівники, які у повному обсязі забезпечують необхідну матеріально-технічну базу і організовують роботу комплексної бригади.

Прес-центр Одеської залізниці
23.06.2015р. - Рейкозварювальний поїзд Первомайськ-на-Бузі серед лідерів галузевих змагань
Рейкозварювальний поїзд Первомайськ-на-Бузі серед лідерів галузевих змагань

  Згідно з підсумками галузевого змагання за 2014 рік рейкозварювальний поїзд Первомайськ-на-Бузі (РСП-13) визнано кращим серед трудових колективів колійного господарства Укрзалізниці. За 2014 рік план по зварюванню рейок реалізовано на 102% - із запланованих 85 км колії виконано 86,9 км; зварено 4 тис. 334 стики при плані 3 тис.800 (114% до плану); наплавлено 2 тис. 195 хрестовин із 2 тис. запланованих (110%), наплавлено 4 тис. 081 рейкових кінців (102% до плану); виготовлено у 2,3 рази більше плану клеєболтових ізолюючих стиків (231 одиниця при плані 100), а продуктивність праці становила 117%. Крім того, у структурному підрозділі відзначено істотну економію паливно-енергетичних ресурсів: електроенергії – 72,8 тис. кВт/год., дизпалива – 30,7 т., бензину -1,8 т., води – 584,8 м3, вугілля – 5,1 т., газу – 8 тис. м3.

  Начальник РСП-13 Сергій Клименко у своєму зверненні до колективу висловив подяку за заслужену першість у галузевому змаганні, за злагоджену кваліфіковану працю і професійну майстерність, завдяки яким було виконано всі планові показники, а керівництву Укрзалізниці, Одеської залізниці, служби колійного господарства, Дорпрофсожу він подякував за сприяння і практичну допомогу підприємству в удосконаленні організації виробництва, праці і відпочинку його працівників.

*Довідково

Підрозділ знаходиться в межах станції Первомайськ-на-Бузі. У РСП-13 працюють 162 залізничника. Робоча біографія підрозділу нараховує 72 роки. Основним РСП-13 є забезпечення магістралі новими рейковими плітями, проведення ремонту і оновлення старопридатних рейок.

Прес-центр Одеської залізниці
22.06.2015р. - На Одеській залізниці визначено найкращих оглядачів вагонів
На Одеській залізниці визначено найкращих оглядачів вагонів

  Нещодавно на базі ремонтно-експлуатаційного вагонного депо Херсон Одеської залізниці відбувся другий тур дорожнього конкурсу професійної майстерності оглядачів-ремонтників вагонів.

  У конкурсі взяли участь по три оглядачі з чотирьох вагонних депо: Одеса-Застава-1, Котовськ, Знам’янка, Херсон. До складу комісії, яка оцінювала професійні знання та уміння оглядачів увійшли головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Одеської залізниці Рудольф Мелкумян, головний інженер служби вагонного господарства Сергій Васильєв, завідувач відділом соцільно-економічних відносин Дорпрофсожу  Олександр Манахов.

  Спочатку команди структурних підрозділів залізниці представили головні інженери депо.  Серед випробувань, які довелося пройти учасникам були: перевірка знань за системою «Багатопрофільного тестування», запитання у тестовій формі з охорони праці та пожежної безпеки, з експлуатації гальм; розрахунок і заповнення довідки форми ВУ-45 про забезпечення поїздів гальмами та справності їх дії за вихідними даними; виконання комплексу робіт по заміні роз'єднувального крану та сітчастого фільтру на вантажному вагоні та виявлення несправностей на вагонах трьох типів. Конкурс тривав протягом дня – за цей час команди з різних депо шляхом жеребкування розділилися на три групи, які поетапно проходили завдання. Усе було організовано так, щоб учасники, які вже пройшли певне випробування не мали можливості консультувати своїх колег, у яких цей етап був тільки попереду. За підсумками проведення конкурсу члени комісії підрахували загальну кількість балів по кожному учаснику конкурсу. Три найкращі учасники, які набрали найбільшу кількість балів, визнані переможцями.

  Виходячи з рівня теоретичних знань та практичної підготовки учасників, конкурсна комісія визнала переможцем у індивідуальних змаганнях Олександра Шендерука (264,5 балів, Херсон); друге місце посів Олег Шаповалов (202,5 балів, Котовськ) і третє місце за Сергієм Козловським (197,5 балів, Знам’янка) – ці оглядачі представлятимуть Одеську залізницю у вересні поточного року на загальногалузевому конкурсі у м. Кременчук (Південна залізниця). Заохочувальні призові місця посіли оглядачі-ремонтники вагонів депо Одеса-Застава-1 Олексій Малєєв (189,5 балів) та Олександр Левченко (196,5 балів) з депо Знам’янка.

  У командних змаганнях переможцями стала команда з ремонтно-експлуатаційного вагонного депо Херсон, яка набрала 676 балів.

  Усі учасники отримали пам’ятні подарунки, призери – грошові винагороди, а колективу депо переможців дістався пам’ятний сувенір.

  Головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Рудольф Мелкумян зазначив, що проведення цього конкурсу вже давно стало доброю традицією у вагонному господарстві залізниці, а усі учасники уже є переможцями у своїх депо, а тому конкурс зібрав тільки досвідчених професіоналів, які своєю щоденною роботою та старанням роблять значний внесок у підвищення якості проведення технічного обслуговування рухомого складу.

Прес-центр Одеської залізниці
18.06.2015р. - Керівництво залізниці провело робочу зустріч з колективом пасажирського вагонного депо Одеса-Головна
Керівництво залізниці провело робочу зустріч з колективом пасажирського вагонного депо Одеса-Головна

  16 червня 2015 року відбулася зустріч начальника Одеської залізниці Григорія Бойко, голови Дорожнього комітету профспілки Анатолія Прокопенко та керівників провідних служб залізниці із трудовим колективом пасажирського вагонного депо Одеса-Головна. В ході зборів трудового колективу начальник залізниці висвітлив фінансово-економічний стан залізниці, показники експлуатаційної роботи, завдання поставлені перед службами тощо, а також відповів на численні актуальні питання працівників. Голова Дорожнього комітету профспілки відповів на питання соціального стану і захисту інтересів трудового колективу.

  У своєму зверненні до колективу депо начальник Одеської залізниці Григорій Бойко зазначив, що ремонтні-будівельні роботи в цехах та відділеннях, які почалися у 2014 році силами підрозділів служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд, будуть продовжені, однак керівництво залізниці, в свою чергу, розраховує на дбайливе ставлення працівників до вже відремонтованих приміщень. Також проектом плану капітальних інвестицій по пасажирському господарству на 2016 рік по вагонному депо Одеса-Головна буде передбачено придбання сучасних пральних та сушильних  машин для блоку обслуговування поїздів, проте виконання цього плану залежить від наявності необхідного фінансування та загальної економічної ситуації. Цього ж року передбачено закупівлю нової постільної білизни, подушок, матраців тощо для пасажирських поїздів усіх категорій.

  Дуже хвилюють залізничників гострі питання неритмічності поставки матеріалів і запасних частин необхідних для ремонту і експлуатації пасажирських вагонів. Обмеженість можливостей своєчасної і ритмічної поставки товарно-матеріальних цінностей пояснюється тривалою тендерною процедурою. Служба матеріально-технічного постачання залізниці на момент зустрічі виконала роботу з проведення низки тендерів і укладання договорів на поставку найнеобхідніших товарно-матеріальних цінностей. На сьогоднішній день отримані цільнокатні колеса для вагонних і пасажирських депо, хладогент для вагонів з системами кондиціювання повітря, листову сталь тощо. Звичайно для складної конструкції пасажирського вагона (де перелік необхідних товарно-матеріальних цінностей для ремонту і обслуговування нараховує близько 2  тис. одиниць) цього не достатньо.

  Поїздка кожного пасажира залізниці починається з зовнішнього вигляду провідника вагону. Красива і охайна форма працівника позитивно впливає на враження пасажира від поїздки. Саме тому найближчим часом керівництво очікує пропозицій від бригад провідників поїзду першого класу №105/106 сполученням Одеса-Київ «Чорноморець» щодо підбору варіантів тканин та загального зовнішнього вигляду форменого одягу. Найближчим часом навіть буде створено робочу групу, яка візьме участь у розробці ескізів комплектів форменого одягу для працівників поїзних бригад фірмових поїздів. В ході проведення такого ексклюзивного конкурсу комісія управління залізниці, розглянувши усі запропоновані варіанти, визначить кращий, після чого будуть визначені необхідні матеріали і порядок зняття розмірів у швацькому цеху на базі локомотивного депо Помічна.

  Надана інформація лягла в основу початку непростого, проте дуже потрібного і важливого типу соціального діалогу. За підсумками наради та обговорення інших важливих питань було прийнято рішення організувати повторну зустріч керівництва із трудовим колективом у середині липня 2015 року. Найближчим часом аналогічні зустрічі відбудуться і в інших колективах структурних підрозділів залізниці.

  На завершення робочого візиту начальник залізниці Григорій Бойко та голова Дорпрофсожу Анатолій Прокопенко оглянули територію депо, ремонтні цехи, окремо оцінили  фактичний стан зовнішньої обшивки кузовів пасажирських вагонів.

 

*Довідка

Трудовий колектив пасажирського вагонного депо Одеса-Головна нараховує 2 тис. 226 працівників (з них 1 тис. 123 провідники). Силами депо проводять капітальний (КР-1), деповський ремонти та технічне обслуговування (ТО-1, ТО-2, ТО-3) вагонів різних типів. Усього на лініях обороту від ЛВЧД-3 працює 10 пар поїздів, з них 7 – цілорічних.

Прес-центр Одеської залізниці
16.06.2015р. - На Одеській залізниці за 2014 рік навантажено понад 32,5 тис. контейнерів
На Одеській залізниці за 2014 рік навантажено понад 32,5 тис. контейнерів

  За 12 місяців 2014 року на Одеській залізниці було навантажено 32 тис. 517 контейнерів, що становить 99,3% по відношенню до навантаження контейнерів за аналогічний період 2013 року. Усі навантажені контейнери великотоннажні.

  Основне навантаження контейнерів по залізниці здійснюється на припортових станціях Іллічівськ та Одеса – Порт. За 12 місяців 2014 року навантаження контейнерів на вагони в портах становило 21 тис. 483 контейнери, за аналогічний період 2013 року 28 тис. контейнерів. Навантаження у портах становить 78% від загального навантаження контейнерів по залізниці.

  За 2014 рік на залізниці було вивантажено 42 тис. 049 навантажених контейнери, що становить 127% по відношенню до аналогічного періоду минулого року (33 тис. 217 одиниць). Вивантаження, як і навантаження, здебільшого здійснюється у портах і становить 94% (39 тис. 662 контейнера) від загального вивантаження по залізниці.

 

*Довідка

Нагадаємо, що контейнери – це оптимальний засіб транспортування товарів народного вжитку, продуктів інтелектуальних технологій та інших цінних вантажів при мультимодальних перевезеннях. Контейнери забезпечують необхідні умови збереження вантажів, які перевозяться і можливості їх механізованої і автоматизованої перевалки. Використання контейнерів дозволяє економити на упаковці, навантажувально- розвантажувальних і складських операціях. Контейнерні перевезення – це один з найбезпечніших і зручних способів доставки вантажів різноманітної номенклатури.

Прес-центр Одеської залізниці
15.06.2015р. - Енергозбут Одеської залізниці серед лідерів галузевих змагань
Енергозбут Одеської залізниці серед лідерів галузевих змагань

  За підсумками 2014 року відокремлений структурний підрозділ «Енергозбут» Одеської залізниці став переможцем у галузевих змаганнях серед трудових колективів залізниць України. Незважаючи на молодий вік підприємства (цього року підрозділу виповнилось 14 років), це вже його четверта перемога.

  10 червня 2015 року в актовому залі Одеської дирекції залізничних перевезень відбулися урочистості з нагоди перемоги трудового колективу Енергозбуту. Привітав переможців начальник Департаменту енергозбуту Укрзалізниці Юрій Васильєв, який зазначив, що «перед Департаментом поставлені  глобальні завдання, тому необхідно прагнути до високих результатів, піднімаючи імідж транспортної галузі на ринку електроенергетики. Для цього наші підприємства, як ліцензіати, повинні бути клієнтоорієнтованими, а значить, надавати комплексні послуги споживачам». Також він підкреслив, що начальник Одеської залізниці Григорій Бойко приділяє особливу увагу питанням енергозбереження - на магістралі працюють програми, спрямовані на отримання додаткових доходів за рахунок виявлення нераціонального використання електроенергії і внесок колективу Енергозбуту у це досить вагомий. Після промови Юрій Васильєв вручив начальнику Енергозбуту Олександру Сириці перехідний прапор та почесний диплом.

  У свою чергу Олександр Сириця, вітаючи колектив Енергозбуту, подякував колегам за злагоджену та кропітку працю, завдяки якій вдалося досягти високих результатів праці та втримати позицію лідера у галузі.

 

*Довідка

ВСП «Енергозбут» Одеської залізниці - це структурний підрозділ служби електропостачання Одеської залізниці - мережа з 7 регіональних відділів у шести областях України: Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, Черкаській, Вінницькій. Сьогодні працівниками Енергозбуту обслуговується 13 тис. побутових споживачів, 1 тис. 524 юридичних споживачі, 168 залізничних споживачів. Колектив «Енергозбуту» нараховує 104 працівників. За результатами 12 місяців 2014 року споживання електричної енергії власних споживачів залізниці становило 218 млн. кВт*год. Для покращення обліку електроенергії було замінено 689 лічильників на прилади з більш високим класом точності. Спеціалісти регіональних відділів постійно проводять роботу з виявлення порушень правил користування електричною енергією. За 12 місяців минулого року розрахунки за закуплену електроенергію з ДП «Енергоринок» виконані на 100% згідно з умовами укладеного договору куплі-продажу.

Прес-центр Одеської залізниці
 Архів новин