Уважаемые посетители!
Сообщаем Вам, что официальный сайт Одесской железной дороги
сменил свой доменный адрес на
odz.gov.ua
Через несколько секунд вы будете перенаправлены на новый адрес.
Для немедленной переадресации перейдите

по этой ссылке
НОВИНИ
27.11.2015р. - На Одеській залізниці посилено заходи безпеки
На Одеській залізниці посилено заходи безпеки

 За період з квітня по листопад 2015 року підприємствами Одеської залізниці було проведено роботу з виконання організаційно-технічних заходів щодо покращення питання безпеки, попередження можливих терористичних актів та актів незаконного втручання в діяльність залізничного транспорту в межах Одеського вузла.

 Так, станом на 25 листопада 2015 року погоджені начальником залізниці заходи виконані у визначені терміни. Безпосередньо проведено серйозну роботу з виключення можливості перебування сторонніх осіб на станціях Одеса-Пересип та Іллічівськ-Поромна.

 Завершено роботи з огородження території станції Одеса-Пересип – було встановлено 1 тис. 100 м залізобетонної та 450 м металічної огорожі, по станції Іллічівськ-Поромна виконано монтаж огорожі з спеціальної сітки довжиною близько 2,5 км.

 Станцію Одеса-Пересип облаштовано відеоспостереженням, зокрема, роботизованими камерами, а також підключенням сигналу до пульта воєнізованої охорони. З метою забезпечення безпеки руху виконані заходи по оздоровленню колійного господарства: завершено капітальний ремонт двох колій Нового парку, виконано заміну брусів й металевих частин двох стрілочних переводів.

 З метою попередження незаконного втручання сторонніх осіб у діяльність транспорту проведено роботи з нанесення на дросель-трансформатори, трансформатори, акумулятори препарату «Мазут», встановлено додаткові запірні пристрої на двері релейних приміщень та батарейних шаф.

 З метою забезпечення вимог пожежної безпеки виконано роботи з облаштування парків станцій Одеса-Пересип та Іллічівськ-Поромна міжшпальними лотками (майже 700 од.). Проведено роботу з технічного обслуговування систем пожежної сигналізації, ревізія блискавковідводів та ремонт систем заземлення пристроїв СЦБ. На станціях оновлено первинні засоби пожежогасіння, встановлено та облаштовано для використання в якості пожежних водойм котли цистерн, а також було виконано ремонт пожежних резервуарів на станції Іллічівськ-Поромна. Парки станції забезпечені парком локомотивів, які обладнано системою іскрогасіння. Архіви та горищні приміщення станцій обладнано вогнезахисними сумішами. Проведено ревізію зовнішнього освітлення парків станцій і обладнано світлодіодними світильниками.

 Робота з посилення заходів безпеки на Одеській залізниці триває.

Прес-центр Одеської залізниці
26.11.2015р. - За поточний період 2015 року на Одеській залізниці розкрито 88 випадків крадіжок

  З початку 2015 року у ході проведення оперативно-профілактичної роботи особовим складом воєнізованої охорони розкрито 88 випадків крадіжок на суму 1,7 млн. грн., при цьому було затримано 159 осіб.

  З них 75 випадків крадіжок матеріальних цінностей на суму 1,6 млн. грн., затримано 132  осіб. Ще 13 випадків – це крадіжка вантажів, що спричинили збиток на суму 103,6 тис. грн. Було затримано 27 осіб.

  По Одеській області розкрито 29 випадків крадіжок на суму понад 430 тис. грн., затримано 58 чол.

  Додамо, що з метою забезпечення оперативного реагування за виявленими фактами пошкоджень, розкрадань матеріалів верхньої будови колії, рухомого складу, засобів енергопостачання, автоматики та зв’язку та враховуючи значну кількість злочинів, пов’язаних із втручанням сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту, сьогодні залізниця активно взаємодіє з правоохоронними органами.

Прес-центр Одеської залізниці
26.11.2015р. - На Одеській залізниці відбулась нарада з питань безпеки та запобігання можливим терактам
На Одеській залізниці відбулась нарада з питань безпеки та запобігання можливим терактам

  У зв’язку зі збільшення терористичної загрози 26 листопада поточного року в конференц-залі управління Одеської залізниці відбулось засідання Координаційної ради з питань безпеки, запобігання можливим терористичним актам та актам незаконного втручання у діяльність залізниці в межах Одеського вузла. На нараді були присутні представники Головного управління Національної поліції в Одеській області, управління СБУ в Одеській області та Головного управління ДСНС в Одеській області.

  З січня по листопад 2015 року на залізниці скоєно п’ять терористичних актів із застосуванням вибухових пристроїв, один з яких попереджено. Загальна сума спричиненого збитку становить 229,6 тис. грн. Слід підкреслити, що останній теракт на залізниці було скоєно на початку липня поточного року, коли на перегоні Дачна – Вигода під час руху поїзду стався вибух, що окрім пошкодження колії та шпал спричинив схід трьох вагонів з рейок.

  За результатами попередніх нарад з членами Координаційної ради було розроблено та погоджено відповідний документ, згідно з яким була проведена низка організаційно-технічних заходів та виконані протокольні рішення засідань ради, зокрема: посилено контроль за пропускним режимом та організацією охорони об’єктів структурних підрозділів залізниці; проведені додаткові перевірки огорож, воріт, дверей, вікон та замків прилеглих територій, будівель, споруд та місць зберігання паливно-мастильних матеріалів на працездатність наявність замків, охорони, з метою недопущення проникнення сторонніх осіб; проведені перевірки працездатності наявних систем відеонагляду, освітлення, телефонного зв’язку та комплектації пожежних щитів; забезпечено наявність на робочих місцях медичних аптечок та інших засобів для надання екстреної допомоги; у приміщеннях контрольно-перепускних пунктів вивішено номери телефонів зв’язку з підрозділами МВС, СБУ, ДСНС, швидкої медичної допомоги; на робочих місцях чергових працівників забезпечено розміщення «Пам’яток першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій у разі загрози вчинення терористичних або диверсійних актів»; постійно проводиться роз’яснювальна робота серед працівників залізниці щодо недопущення передачі конфіденційної інформації стороннім особам.

  Окремо важливо зазначити, що з огляду на терористичні акти, скоєні 13 листопада в Парижі, з метою попередження їх проявів, минулого тижня на Одеській залізниці були впроваджені додаткові заходи безпеки. В тому числі, на пасажирських вокзалах було забезпечено цілодобове патрулювання особовим складом підрозділів відомчої воєнізованої охорони, а також посилено взаємодію залізниці з відомчими органами щодо забезпечення охорони об’єктів залізничної інфраструктури, особливо пасажирських вокзалів.

  По завершенню наради члени Координаційної ради окреслили плани на 2016 рік щодо охорони об’єктів залізничної інфраструктури, вокзалів, інших будівель, територій підприємств та залізничних колій. У свою чергу долучені представники відомчих державних органів висловили подяку залізничникам за технічну та фінансову підтримку з організації заходів безпеки на магістралі.

Прес-центр Одеської залізниці
24.11.2015р. - Експерти з Іспанії в Одесі: Наша мета – створення Єдиного європейського залізничного простору
Експерти з Іспанії в Одесі: Наша мета – створення Єдиного європейського залізничного простору

  Минулого тижня в Одесі відбувся черговий семінар із європейськими експертами у сфері реформування залізничної галузі. Цього разу іноземці поділилися із одеськими залізничниками досвідом з реформування та імплементації норм законодавства ЄС у сфері залізничного транспорту.

  В ході семінару було визначено, що головним завдання залізничників на найближчі вісім років, що стануть перехідним періодом, є дотримання низки рекомендацій по вступу мережі українських залізниць у Єдиний європейський залізничний простір, що позитивно сприятиме розвитку і реформуванню залізничної галузі нашої держави.

  Під час зустрічі радник у Міністерстві транспорту Іспанії Матільде Фернандес окреслила низку ключових позицій для включення української залізниці до участі у такому амбіційному проекті, яким є Єдиний європейський залізничний простір. Насамперед, це прийняття нового закону про залізничний транспорт та створення нової структури ринку залізничних перевезень, адже, за думкою експертів, існуюча нині національна монополія є перепоною на шляху створення єдиного простору та виключає необхідну конкуренцію з ринку. Також вона зазначила, що необхідно створити нову прозору тарифну систему, впровадити нову політику перевезення пасажирів, сприяти розвитку ринку приватних вагонів. Прогнозується, що з часом у компаній з’являться повноваження доступу до інфраструктури. А наразі необхідно створити відповідний регуляторний орган, який визначатиме права використання залізничної інфраструктури, щоб забезпечити відсутність економічної дискримінації.

  Крім того, Єдиний європейський залізничний простір потребує істотної інтероперабельності послуг для збільшення послуг та об’ємів транскордонних перевезень. Про це більш докладно розповів експерт з правознавства Національного університету дистанційного навчання Іспанії Хуан Хосе Монтеро. Він підкреслив, що інтероперабельність на залізниці є першим викликом в реформуванні галузі, що надасть необхідну напругу для компаній-операторів й водночас значну довгострокову перспективу. Це дозволить компаніям-перевізникам працювати на території всього Єдиного європейського залізничного простору. Наприклад, іспанська компанія зможе здійснювати перевезення у Німеччині,український оператор – у Іспанії тощо.

  «Як відомо, основна мета ЄС – це створення єдиного європейського ринку, що дозволить глобально конкурувати з США та Азією, в тому числі Китаєм. Якщо ми бажаємо забезпечити єдиний ринок в Європі, то необхідно створити єдиний транспортний ринок, й насамперед мова йде про залізниці. Єдиний європейський залізничний простір дозволить досягнути економії у значних масштабах та суттєво підняти конкурентоспроможність завдяки зниженню витрат на позиціях кінцевого споживача», – розповів іспанський фахівець.

  Експерти наголосили, що залізничникам України не слід турбуватися про високий рівень зношеності рухомого складу та інфраструктури, складну тарифну політику, що зараз є, адже вихідна точка в Іспанії, Польщі та інших європейських державах була такою ж.

  Велику увагу було приділено розділенню видів діяльності на залізниці, що також має бути одним з перших кроків реформування. Передбачається, що надання транспортних послуг та утримання інфраструктури стануть двома окремими незалежними напрямками. Так на Одеській залізниці слід чекати відокремлення руху поїздів від сфери обслуговування. Потім почнуть створюватися залізничні компанії із вантажних перевезень, тобто залізниця вже не буде монопольним перевізником – ситуація на ринку надання послуги користування інфраструктурою залізниці кардинально зміниться. Ринок залізничних перевезень планують відкрити для приватних компаній-перевізників, так само як на автомобільному або морському транспорті. З’явиться плата за доступ до інфраструктури, яку буде встановлено виходячи з об’єктивних критеріїв та з урахуванням рекомендацій експертів. Звичайно залізничні компанії матимуть відповідні ліцензії для здійснення перевезень.

  Важливою темою обговорення стала позиція Європи щодо пасажирських перевезень. Слід зазначити, що завдяки реформуванню залізничні компанії європейських країн сьогодні вже не несуть збитки за перевезення пасажирів. Зокрема, тут чітко вирішено питання перевезення пільговиків, адже їх обсяг визначається із розміру коштів, які виділяються на це місцевою владою. «Якщо виділена сума недостатня, то рейси поїздів відміняються», – констатують іноземні експерти.

  Начальник Одеської залізниці Григорій Бойко повідомив під час зустрічі європейським колегам, що реформування на магістралі вже інтенсивно проходить. Він зазначив, що з 1 грудня Одеська залізниця отримує статус регіональної філії ПАТ «Укрзалізниця», а також окреслив задачі, які стануть першочерговими після цієї події: «На першому етапі значних перетворень не відбудеться, хоча ми розуміємо ті задачі, які перед нами стоять, – збільшення ефективності роботи кожного структурного підрозділу, ліквідація малодіяльних підрозділів, що є збитковими на залізниці, розділення підрозділів на ті, що розвиваються за підсобно-допоміжною діяльністю, надають послуги на залізниці та для інших підприємств господарської діяльності», – додав керівник.

Прес-центр Одеської залізниці
23.11.2015р. - На Одеській залізниці відбулися полігонні та командно-штабні навчання відновного та пожежного поїздів
На Одеській залізниці відбулися полігонні та командно-штабні навчання відновного та пожежного поїздів

  18 листопада 2015 року на станції Знам’янка Одеської залізниці відбулися спільні полігонні та командно-штабні навчання відновного та пожежного поїздів станції Знам’янка щодо координації дій під час ліквідації наслідків транспортних подій з небезпечним вантажем. Проводив навчальний захід головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Одеської залізниці Рудольф Мелкумян. У навчаннях взяли участь представники ревізорського апарату, дирекції залізничних перевезень та особовий склад відновного та пожежного поїздів – близько півсотні працівників.

  Згідно з планом практичних  полігонних навчань здійснено імітацію сходження з рейок, з подальшим перекиданням цистерни з дизельним паливом, та напіввагону. Унаслідок перекидання цистерни виникла пожежа вантажу, яка була ліквідована силами пожежного поїзду. Ще один напіввагон зійшов з рейок без перекидання. Пожежу було ліквідовано у встановлені терміни за допомогою повітряно-механічної піни, яка подавалась піногенераторами. Після ліквідації умовної пожежі було виконано роботи по підніманню цистерни й напіввагону вантажопідіймальним краном. Встановлення на візки напіввагону після сходження коліс з рейок здійснювалось за допомогою гідравлічної установки. Всі роботи було проведено згідно з планом навчань.

  Злагоджена робота Одеських залізничників під час полігонних та командно-штабних навчань відновних поїздів свідчить про готовність у разі необхідності оперативно ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій на об'єктах залізничної інфраструктури.

Прес-центр Одеської залізниці
23.11.2015р. - Економічна ефективність ідей раціоналізаторів Одеської залізниці становить майже 3 млн. гривень
Економічна ефективність ідей раціоналізаторів Одеської залізниці становить майже 3 млн. гривень

  23 листопада 2015 року в.о. начальника Одеської залізниці В’ячеслав Єрьомін вручив почесні нагороди трьом переможцям дорожнього конкурсу у номінації «Кращий раціоналізатор залізниці», які отримали перші грошові премії: старшому електромеханіку ремонтно-ревізійної дільниці Знам’янської дистанції електропостачання Віктору Омельяненку, майстру локомотивного депо Знам’янка Євгену Мостовому та інженеру-конструктору локомотивного депо станції ім.Т.Шевченка Ігорю Рибакову.

  Нагадаємо, що з метою підвищення надійності технічних засобів, економії паливно-енергетичних та інших ресурсів на Одеській залізниці з 1 липня по 1 вересня проводився дорожній конкурс рацпропозицій, у якому взяли участь 61 раціоналізатор та 13 структурних підрозділів. Всього на конкурс залізничники надали 90 заявок, спрямованих на значне підвищення технологічного рівня виробництва, покращення умов та безпеки праці, зменшення негативного впливу на навколишнє середовище тощо. Одеська залізниця отримала економічний ефект від впровадження раціоналізаторських пропозицій у 2015 році у розмірі 2,98 млн. грн.

  Нещодавно було підведено підсумки розгляду технічних рішень та новацій, що були запропоновані керівництву магістралі, і організаційний комітет оголосив переможців у 8 номінаціях.

Прес-центр Одеської залізниці
19.11.2015р. - Завершуються комплексні ремонтні роботи на пасажирському вокзалі Одеса-Головна
Завершуються комплексні ремонтні роботи на пасажирському вокзалі Одеса-Головна

  В Одесі завершуються комплексні ремонтні роботи на залізничному вокзалі. Роботи тривають вже майже два місяці і їх заплановано завершити до Дня святкування 150-річного ювілею Одеської залізниці – 4 грудня.

  У роботах задіяні близько сотні будівельників (які працюють вахтовим методом) з чотирьох структурних підрозділів служби БМЕС залізниці: Одеського будівельно-монтажного експлуатаційного управління та трьох будівельно-монтажних поїздів станцій Вапнярка, Гайворон та Знам’янка.

  Ремонтні роботи проводяться як ззовні, так і усередині будівлі вокзалу. Зокрема внутрішні роботи виконано в галереї вокзалу, першому квитковому залі: пофарбовано стелі, стіни та капітелі, влаштовано цементну стяжку покриття галереї, виконано ремонт штукатурки стін та розчищення карнизів, де необхідно було замінено ліпнину і влаштовано вуглову ліпнину. Всередині приміщень вокзалу проводиться олійне фарбування балясин, грат та радіаторів. Відремонтовано елементи декоративного огородження покрівлі бокового корпусу, комору багажного відділення та зал підвищеної комфортності. Працівники меблевого цеху Котовського будівельно-монтажного експлуатаційного управління оновили м’які меблі приміщень вокзалу, зокрема - відремонтували 50 крісел, п’ять м’яких куточків.

  У будівлі безкоштовного туалету було демонтовано сантехнічні прилади, каналізаційні системи, прочищено і демонтовано каналізацію, виконано підготовку під стяжку.

  Силами Заводу залізобетонних конструкцій відреставровані двері центрального входу на вокзал, залу транзитних пасажирів, цокольного приміщення камер схову.

  Ремонт фасаду вокзалу здійснювався у кілька етапів, а саме: ремонт штукатурки фасаду, очистка, шпаклівка, ґрунтування, водоемульсійне фарбування. Крім того було знято, пофарбовано та проведено монтаж водостічних труб.

  На території багажного відділення було демонтовано асфальтобетонне покриття і влаштовано тротуарною плиткою. Крім цього було виконано ремонти торців першої, третьої та четвертої платформ. П’яту та шосту платформи вокзалу облаштовують тротуарною плиткою, а згідно з оновленими Державними та Галузевими будівельними нормами України за 50 см від краю платформи укладають спеціальну тротуарну плитку з тактильною поверхнею для людей зі слабким зором.  Також будівельники виконують ремонт штукатурки та низу платформ, а на другій платформі – часткову заміну тротуарної плитки.

  До кінця місяця буде відремонтовано паркан та виконано капітальний ремонт шостої платформи.

  Виконаний комплекс ремонтних робіт є своєрідним подарунком пасажирам до ювілею магістралі, який не тільки прикрасить вокзал, а й надовго створить урочистий настрій містянам та гостям міста.

Прес-центр Одеської залізниці
18.11.2015р. - На Одеській залізниці проведено Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху
На Одеській залізниці проведено Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху

  З 9 по 15 листопада на Одеській залізниці було проведено роботу з усіма причетними працівниками служб та структурних підрозділів у рамках Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху. Ця робота містила низку заходів.

  Насамперед, було організовано обладнання наочної інформації та проведено збори для підвищення рівня транспортної дисципліни в трудових колективах. Працівників поінформували про поточний стан справ на магістралі щодо безпеки дорожнього руху та нагадали про причини дорожньо-транспортного травматизму.

  З метою пропаганди безпеки на залізничному транспорті та безпеки руху на залізничних переїздах фахівцями залізниці проведено 128 виступів в автошколах, освітніх закладах та підприємствах перевізників півдня та центру України. Загалом тематичні виступи охопили понад 6,7 тис. слухачів, які ознайомились з 28 спеціалізованими відеофільмами. Ще більша аудиторія була охоплена під час чотирьох тематичних виступів на телебаченні та 28 виходах в ефір радіостанцій.

  За тиждень в учбових закладах та на переїздах залізничники розповсюдили понад 10,3 тис. рекомендацій автолюбителям – «Пам’ятка водієві транспортного засобу щодо проїзду через залізничні переїзди». Окремо, з водійським складом залізниці проведено майже 400 технічних занять щодо вивчення оновлених Правил дорожнього руху та розділу, що стосується руху через залізничні переїзди, правил надання першої медичної допомоги потерпілим та їх транспортування. Також з водіями-залізничниками проведено понад 450 додаткових інструктажів з питань експлуатації транспортних засобів при погіршенні погодних умов, що є дуже актуальним напередодні зимового періоду.

  Крім того, на минулому тижні на Одеській залізниці організували контроль за випуском автотранспорту на лінію, проведенням цільових інструктажів водіїв перед виїздом та оперативного інформування щодо стану дорожньої обстановки, а також контроль своєчасності проходження періодичних та передрейсових медоглядів щодо придатності до управління автотранспортом. Велику увагу приділили й перевірці своєчасності й якості технічного обслуговування транспортних засобів, укомплектування їх медичними аптечками, вогнегасниками, інструментом, особливо транспортних засобів для перевезення працівників.

Прес-центр Одеської залізниці
17.11.2015р. - Одеська залізниця може з’єднати дві частини Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту
Одеська залізниця може з’єднати дві частини Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту

  Шляхи Одеської залізниці можуть стати частиною альтернативного маршруту контейнерного поїзда із Китаю до країн Європи: Достик – Актау-Порт – Алят (Казахстан) – Беюк – Кясик (Азербайджан) – Батумі (Грузія) – Іллічівськ-Поромна – Ізов/Ужгород/Чоп (Україна). Про це 16 листопада в Києві під час роуд-шоу з презентації можливостей Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту заявив в.о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній.

  «Ми розробили схеми доставки вантажів територією України з урахуванням сусідніх країн, що дозволяє в стислі терміни доставляти вантажі від порту Іллічівськ до країн ЄС», – зазначив він.

  Слід зазначити, що на сьогодні Україна має можливість стати однією з ключових ланок в організації інтермодальних транспортно-логістичних напрямків доставки вантажів з Китаю до Європи та у зворотному напрямку. Організація курсування поїзда за маршрутом: країни Європи – Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай (через Чорне і Каспійське моря) і зворотно сприятиме участі України спільно з Республікою Казахстан в реалізації проекту «Економічний пояс Шовкового шляху» для реалізації домовленостей, досягнутих в результаті офіційного візиту Президента України до Республіки Казахстан у жовтні поточного року.

  Наразі планується, що швидкість доставки вантажу альтернативним маршрутом територією України складе близько 1 тис. км за добу. Для реалізації проекту узгоджується тарифна політика з іншими учасниками перевізного процесу.

  «Пропускна здатність залізничної мережі України дозволяє реалізувати цей проект, головне – це заповнити маршрут вантажами», – підкреслив начальник департаменту комерційного роботи Укрзалізниці Юрій Меркулов.

Прес-центр Одеської залізниці
17.11.2015р. - За 5 років Одеська залізниця зменшила потреби природного газу на 18%
За 5 років Одеська залізниця зменшила потреби природного газу на 18%

  Служба енергоменеджменту Одеської залізниці підвела підсумки аналізу роботи програм з енергозбереження за останні 5 років. Одним з напрямків реалізації енергетичної стратегії на залізниці є зниження використання природнього газу.

  З аналізу за 9 місяців 2015 року встановлено, що на Одеській магістралі 65% споживання природного газу (а це близько 5 млн. м3) витрачається для забезпечення теплового режиму в приміщеннях та виробничих цехах підприємств залізниці.

  За останні 5 років, завдяки реалізації низки заходів, споживання природного газу було знижено на 2,6 млн. м3: з 14,7 млн. м3 у 2010 році до 12,1 млн. м3 у 2014 році. Це стало можливим завдяки відмові від вузлових котельних, їх децентралізації та переходу на автономні міні-котельні й топкові, модернізації автоматики котельних, заміні пальників на сучасне обладнання, а також промивці систем опалення, бойлерів та теплообмінників.

  Також на Одеській залізниці активно впроваджують й інші заходи для зменшення витрат газу на забезпечення об’єктів теплом, зокрема: обмежують подачу теплоносія в неробочі часи та святкові дні, проводять утеплення фасадів, дерев’яні вікна замінюють на металопластикові, використовують енергоефективні покрівельні системи та сучасні матеріали для утеплення теплотрас, модернізують та очищують системи опалення, котлів і теплотрас, встановлюють кліматичні системи та погодні датчики управління котлами.

  До речі, згідно з статистичною звітністю, завдяки заходам з утеплення будівель та заміні скління за останні роки на Одеській залізниці вдалося досягти значного зниження об’ємів виробленої теплової енергії – на 22%: з 122,5 Гкал на початку 2011 року до 96,0 Гкал на кінець 2014 року. Такі дані було отримано під час енергоаудиту та тепловізійних обстежень, які регулярно проводяться в осінньо-зимовий період. За весь час на різних об’єктах Одеської магістралі було проведено понад 80 комплексних тепловізійних досліджень.

Прес-центр Одеської залізниці
 Архів новин