Уважаемые посетители!
Сообщаем Вам, что официальный сайт Одесской железной дороги
сменил свой доменный адрес на
odz.gov.ua
Через несколько секунд вы будете перенаправлены на новый адрес.
Для немедленной переадресации перейдите

по этой ссылке
НОВИНИ
25.07.2014р. - У координаційному центрі на Одеському залізничному вокзалі надано допомогу понад 1 тис. переселенцям

На Одеському залізничному вокзалі Одеса-Головна з 5 липня 2014 р. працює координаційний центр для допомоги вимушеним переселенцям з Донбасу. Центр розташований в залі підвищеного комфорту який працює цілодобово. Через гучномовний зв'язок на вокзалі регулярно транслюють оголошення про розташування координаційного центру та його роботу.

За період з 5 по 24 липня зареєстровано 642 звернення та надано допомогу понад 1 тис. чоловік.

У центрі працює чергова зміна в яку входять: черговий офіцер та психолог МНС, представники Департаменту соціального захисту, управлінь сім'ї та молоді, охорони здоров'я ОДА, Одеського обласного центру зайнятості та працівник товариства «Червоного хреста».

Телефони центру, за якими можна отримати інформацію: 101, (048) 101 по Одеській області (безкоштовно), (048)743-70-47, 063-367-10-47 та 066-185-87-32

Прес-служба Одеської залізниці
21.07.2014р. - Понад 1 тис. дітей вже відпочили в оздоровчих таборах Одеської залізниці

За інформацією Дорожнього комітету профспілки Одеської залізниці в п’яти оздоровчих таборах вже встигли відпочити 1 тис. 338 дітей. Зокрема у таборі «ім. Л.Шевцової» у Затоці відпочило 338 дітей, у дитячому оздоровчому таборі «Юний залізничник» в Одесі – 381 дитина, у таборі «Гайдарівець» - 416 дітей. У спортивно-оздоровчому таборі «Чемпіон» біля Одеси відпочило 83 дитини. Ще 120 малюків оздоровилися у «Алому парусі» у селищі Рибаківка Миколаївської області.

Доплата батьків становить лише 10% від загальної вартості путівки.

До кінця літнього сезону в таборах Одеської залізниці заплановано ще оздоровити 980 дітей.

*Довідка

До початку сезону Одеська залізниця провела необхідну підготовку з ремонту й облаштування своїх дитячих установ оздоровлення та відпочинку. Для забезпечення якісного відпочинку дітей створені комфортні та безпечні умови для проживання. Діти працівників Знам’янського регіону перевозяться до ст. Одеса – Головна та ст. Бугаз в оздоровчі заклади безкоштовно.

Прес-служба Одеської залізниці
15.07.2014р. - Одеська залізниця зазнала понад 145 млн. грн. збитків від приміських перевезень

Одеська залізниця за 6 місяців поточного року зазнала збитків від приміських пасажирських перевезень на суму 145,2 млн. грн., що на 5,4% більше, ніж за відповідний період минулого року. У приміському та дальньому сполученнях за вказаний період перевезено майже 1,6 млн. пасажирів пільгових категорій на суму 15,5 млн. грн., а компенсації отримано лише 10,2 млн. грн., тобто 66% від необхідної суми. Заборгованість органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування залізниці на цей час становить понад 5,3 млн. грн. Покриття витрат доходами становить лише 13,9%. Погіршує ситуацію в приміському секторі пасажирських перевезень заборгованість державних адміністрацій за пільгові перевезення 26 пільгових категорій громадян.

Найгірша ситуація по Вінницькій області, а саме відсоток компенсації складає – 35,4%, по місту Черкаси – 24,9%, по місту Олександрія – 25,2%.

Зокрема, по Одеській області лише за поточний рік заборгованість залізниці становить 2,6 млн. грн., з них – 2,1 млн. грн. заборгувала Одеська міська рада. Відсоток компенсації по області складає 86,2%, безпосередньо по місту Одеса – 57,2%.

*Довідка

Залізничники постійно звертаються до місцевих органів виконавчої влади з проханням закладати при формуванні бюджету достатні для організації приміських перевезень кошти, а також брати участь у придбанні рухомого складу для приміських перевезень у власному регіоні, що передбачено Законом України «Про залізничний транспорт».

Недоотримання компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян створює суттєві перешкоди для забезпечення у повному обсязі придбання запасних частин та негативно впливає на технічний стан моторвагонного рухомого складу, який потребує негайного оновлення або ремонту. Звісно, що в такій критичній ситуації складно вести мову про покращення якості перевезень пасажирів у приміському сполученні.

Прес-служба Одеської залізниці
11.07.2014р. - Виручка від приміських пасажирських перевезень по Одеській залізниці зросла у травні - червні на 8,6%

За підсумками проведення «Місячника по підвищенню доходності від перевезення пасажирів у приміському сполученні» на Одеській залізниці отримання виручки до рівня минулого року становить 108,6%.

У ході проведення місячника представники служби приміських пасажирських перевезень перевірили 2 тис. 654 станції, посадкові платформи, вокзали. Було організовано та проведено 127 перевірок приміських поїздів. Для оформлення проїзних документів до квиткових кас було відправлено 6 тис. 905 пасажирів. Контролери виявили та вилучили 870 прострочених квитків, 2 недійсних пільгових посвідчення, 52 підроблених абонементних квитка.

Нагадаємо, що з 12 травня поточного року посадковими бригадами, провідниками для недопущення до посадки у поїзд пасажирів без проїзних документів та виявлення і вилучення підроблених посвідчень, які дають право на оформлення безкоштовного чи пільгового проїзного документа, недійсних абонементних квитків тривала активна робота одеських залізничників.

Слід зазначити, що проведений на Одеській залізниці місячник мав за мету підвищити фінансову дисциплінованість пасажирів, які користуються приміськими поїздами, а також перевірити якість роботи залізничників, задіяних у цьому сегменті пасажирських перевезень.

Прес-служба Одеської залізниці
09.07.2014р. - Майже 18 тис. пасажирів пільгових категорій оформили проїзні документи у спеціалізованій касі вокзалу Одеса-Головна

За 6 місяців цього року у спеціалізованій квитковій касі пасажирського вокзалу Одеса-Головна оформили проїзд 17 тис. 946 пасажирів пільгових категорій.

Вже більше року на пасажирському вокзалі Одеса-Головна працює спеціалізований зал, де мають змогу тимчасово перебувати та оформлювати проїзні документи особи з обмеженими фізичними можливостями, інваліди та учасники Великої Вітчизняної війни та їх супровідники. У залі створено усі умови для зручного перебування під час оформлення проїзду та очікування поїзда, адже зал обладнано зручними місцями для сидіння, квитковою касою, спеціалізованим туалетом. Тут також є телевізор та Інтернет. Для комфортного відпочинку влітку зал обладнано кондиціонером, а в зимовий період передбачено електричний камін. Також для зручності пасажирів використовується принцип електронної черги. Система видачі при вході жетона дозволяє інвалідам не стояти в черзі при оформленні проїзних документів, а підійти до каси після оголошення квитковим касиром свого номеру.

Працівниками пасажирського вокзалу Одеса-Головна зафіксовано зростання кількості інвалідів, які оформляють проїзні документи у касі даного залу. За цей період згідно з попередніми заявками для 275 інвалідів-колясочників оформлено проїзд у спеціалізованих вагонах, обладнаних спеціальними пристроями для доступу до вагонів, купе і туалетів, При надходженні замовлень ці вагони оперативно включаються до складів пасажирських поїздів та курсують за необхідними маршрутами.

*Довідка

У 2013 році від Одеської обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України» до керівництва вокзалу надійшла подяка за уважне ставлення до пасажирів з особливими потребами, чуйність та небайдужість.

Прес-служба Одеської залізниці
08.07.2014р. - На Одеській залізниці визначено найкращих оглядачів вагонів
На Одеській залізниці визначено найкращих оглядачів вагонів

Вдало пройти тестування на комп’ютері, заповнити довідку форми ВУ-45 про забезпечення поїздів гальмами та справності їх дії за вихідними даними, усунути несправність кінцевого крану та виявити несправності на вагонах трьох типів: критий, піввагон, цистерна – саме такі випробування довелося пройти кращим оглядачам вагонів Одеської залізниці на другому етапі конкурсу професійної майстерності.

У конкурсі взяли участь по три оглядачі з чотирьох експлуатаційних вагонних депо: Одеса-Застава1, Котовськ, Знам’янка, Херсон. Представляли свої команди головні інженери депо. Конкурс тривав кілька годин – протягом цього часу команди з різних депо шляхом жеребкування розділилися на три групи, які поетапно проходили завдання. Усе було організовано так, щоб учасники, які вже пройшли певне випробування не мали можливості підказувати своїм колегам, у яких цей етап був тільки попереду.

До складу комісії, яка оцінювала професійні знання та уміння оглядачів увійшли заступник начальника Одеської залізниці по рухомому складу та матеріально-технічному постачанню Олександр Голосінський, головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Одеської залізниці Рудольф Мелкумян, начальник служби вагонного господарства Анатолій Драник.

Головний ревізор з безпеки руху поїздів і автотранспорту Рудольф Мелкумян зазначив, що проведення цього конкурсу є доброю традицією у вагонному господарстві залізниці, а усі учасники уже є переможцями у своїх депо, а тому конкурс зібрав тільки досвідчених професіоналів, які своєю щоденною роботою та старанням роблять значний внесок у підвищення якості проведення технічного обслуговування рухомого складу.

У командних змаганнях переможцями стала команда з експлуатаційного вагонного депо Одеса-Застава1, яка набрала 711 балів. На другому місці – команда зі Знам’янки. Третє місце за ремонтно-експлуатаційним вагонним депо Херсон, представники якого набрали 549,5 балів.

В індивідуальних змаганнях перемогу отримав Василь Сморжанюк з експлуатаційного вагонного депо Одеса-Застава1. Почесне друге місце посів Володимир Левшук з експлуатаційного вагонного депо Знам’янка. Третє місце за Дмитром Ємельяновим також з депо Одеса-Застава1. Крім того, за хороший результат під час виконання комплексу робіт із заміни кінцевого крану у комплекті зі з’єднувальним рукавом комісія заохотила представника вагонного депо Знам’янка Сергія Козловського. За кращий результат у заповненні довідки ВУ-45 комісія відзначила Анатолія Меліхова з Херсона.

Усі учасники отримали пам’ятні подарунки, призери – грошові винагороди, а колективу депо переможців дістався пам’ятний сувенір та професійна фотокамера.

У вересні цього року на базі Косовського вагонного депо на заключному етапі конкурсу професійної майстерності оглядачів вагонів оглядачам з Одеської залізниці доведеться змагатися за звання кращих з колегами з усіх шести залізниць України.

Прес-служба Одеської залізниці
04.07.2014р. - До Одеси вперше прибув поїзд категорії Інтерсіті+
До Одеси вперше прибув поїзд категорії Інтерсіті+

1 липня 2014 року до Одеси вперше прибув поїзд Інтерсіті+ №761/762 сполученням Київ – Одеса. Відтоді зазначений поїзд курсує між Одесою та Києвом регулярно.

На честь початку курсування нового поїзда на першій платформі залізничного вокзалу Одеса-Головна відбувся брифінг генерального директора Української залізничної швидкісної компанії Леоніда Лобойка та головного інженера Одеської залізниці Юрія Мруця.

У ході брифінгу Леонід Лобойко зазначив, що відстань між станціями Київ – Пасажирський та Одеса-Головна (655 км) поїзд долає за 7 год. 13 хв. Час поїздки, за можливості, буде скорочуватися після завершення літніх пасажирських перевезень, коли графік руху поїздів дозволить це зробити. Вартість проїзду в даному поїздів визначається виходячи з тарифів на поїзди Інтерсіті+ і залежить від дня тижня та класу вагону. Зокрема поїздка з Києва до Одеси туристичним класом найдешевша по четвергах і суботах – 247 грн. і найдорожча по п’ятницях та неділях – 299 грн; а найдорожчим першим класом можна дістатися до Одеси мінімум за 419 грн грн, максимум – за 510 грн.

Маршрут поїзда Інтерсіті + №761/762 обслуговується новим швидкісним електропоїздом ЕКр-1 «Тарпан» виробництва ПАТ «Крюківський вагобудівний завод», що забезпечує високий рівень комфорту проїзду для пасажирів.

На питання журналістів щодо готовності інфраструктури Одеської залізниці пропускати швидкісні поїзди головний інженер залізниці Юрій Мруць запевнив, що на магістралі постійно проводиться активна робота спрямована на модернізацію та підтримання у належному стані колії, приладів електропостачання, сигналізації та зв’язку.

На завершення брифінгу залізничники продемонстрували одеським журналістам усі 9 вагонів. Представники мас-медіа переконалися, що для забезпечення комфорту пасажирів у вагонах поїзда є усе необхідне: система клімат-контролю, сучасні системи освітлення, вакуумний туалет, зручні крісла, шафи для верхнього одягу та місткі полиці для багажу. За словами Леоніда Лобойка при будівництві електропоїзда були використані лише сучасні екологічно чисті матеріали, а конструкторські рішення дозволяють мінімізувати шум та вібрації під час руху у всьому діапазоні дозволених швидкостей.

Прес-служба Одеської залізниці
27.06.2014р. - Сотню одеських залізничників заохочено до Дня Конституції України
Сотню одеських залізничників заохочено до Дня Конституції України

102 працівники Одеської магістралі напередодні державного свята – Дня Конституції України – заохочено почесними нагородами від Державної адміністрації залізничного транспорту України (67 працівників) та Одеської залізниці (35 працівників) за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток залізничної галузі, високу професійну майстерність та творчу ініціативу в роботі.

27 червня 2014 року під час урочистих зборів начальник Одеської залізниці Віктор Фрунза у вітальному слові до працівників зазначив: «Конституція – це невід’ємна частина життя будь-якої держави, важливий правовий документ, в якому визначаються основні напрямки подальшого розвитку й життя народу, гарантії прав і свобод громадян у суспільстві. Для того щоб зміст головного правового документа впевнено перетворювався на реальний результат, а конституційні норми активно втілювались у наше життя, нам потрібні згуртування та об єднання суспільства, підвищена відповідальність, самовіддана праця. Одеській залізниці у непростий час вдається забезпечувати безперебійну роботу транспорту, зберігати соціальні пільги, працівникам магістралі та ветеранам, створювати комфортні умови пасажирам, покращувати якість обслуговування громадян з обмеженими можливостями. Усі ці досягнення – не випадковість, а результат щоденної наполегливої праці, важливий здобуток усього колективу трудівників магістралі».

Нагороди працівникам Одеського регіону вручив особисто начальник залізниці Віктор Фрунза. Начальники дирекцій залізничних перевезень вручатимуть почесні відзнаки залізничникам, що працюють в структурних підрозділах інших регіонів.

Прес-служба Одеської залізниці
26.06.2014р. - Майже 600 тис. проїзних документів оформлено у касах вокзалу Одеса-Головна за 5 місяців

За 5 місяців поточного року у касах пасажирського вокзалу Одеса-Головна пасажири оформили 587 тис.485 проїзних документів. У тому числі 51,8 тис. документів оформлені через Інтернет з подальшим викупом у касах вокзалу.

За цей період послугами вокзалу Одеса-Головна скористувалося 66 тис. 310 пасажирів: 25,5 тис. пасажирів звернулись до камер зберігання, кімнатами відпочинку скористалися 1,5 тис. пасажирів, послуги носіїв стали у нагоді майже 8 тис. пасажирів, за письмовою довідкою до довідкового бюро звернулися 6 тис. 363 пасажири, багажне відділення відвідали 1 тис. 200 пасажирів, а послугами квартирного бюро скористалися 472 пасажира. У залах очікування транзитних пасажирів відпочили 14 тис. 530 осіб, у залі підвищеного комфорту 8 тис. 890 пасажирів.

Пасажири Одеської залізниці можуть отримати вичерпну інформацію щодо розкладу руху поїздів, наявності вільних місць на поточну добу, правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу залізничним транспортом України зателефонувавши за номером 727-42-42 або 15-05 або з інформаційних стендів розташованих у залах вокзалу Одеса-Головна та звернутися на сайт Укрзалізниці

*Довідка

Пасажирський вокзальний комплекс Одеса-Головна є центральним вокзалом Одеської залізниці з найбільшим пасажиропотоком.

Прес-служба Одеської залізниці
25.06.2014р. - На дільниці Арциз - Березине Одеської залізниці відновлено пасажирський рух

24 червня 2014 року на станції Арциз відбулися урочистості з нагоди відновлення курсування причіпного вагона Одеса – Березине на дільниці Арциз – Березине. У заході взяли участь начальник Одеської залізниці Віктор Фрунза, начальник Одеської дирекції залізничних перевезень Сергій Войцех, в.о. начальника служби пасажирського господарства Олександр Кісілевич, народний депутат України Антон Кіссе та представники місцевої влади. Крім того, у святковому мітингу взяли участь безпосередні виконавці відновлювальних робіт: працівники Білгород-Дністровської дистанції колії, дистанції сигналізації та зв’язку, дистанції електропостачання та інші.

Рух на дільниці Арциз – Березине було відновлено завдяки особистій підтримці генерального директора Укрзалізниці Бориса Остапюка, чіткій, злагодженій організації та виконанню робіт працівниками Одеської магістралі, що в свою чергу залежало від вчасного  та повного забезпечення необхідними матеріалами і комплектуючими.

За словами начальника залізниці Віктора Фрунзи, дільниця колії Арциз – Березине малодіяльна, залізниця несе постійні збитки з утримання станції Березине, проте, враховуючи неодноразові звернення депутатів різного рівня, керівництвом Укрзалізниці та Одеської залізниці було прийнято рішення щодо відновлення руху поїздів на вказаній ділянці для забезпечення соціально-економічного розвитку Тарутинського та Арцизького районів, інтересів громадян південних районів Одеської області. Представники влади щиро подякували одеським залізничникам за те, що у нелегкий для країни  час колектив магістралі зумів мобілізуватися і проявити у стислі терміни найвищий рівень професійної майстерності.

Нагадаємо, що внаслідок рясних опадів в Одеській області у вересні минулого року стався розмив залізничного полотна на дільниці Арциз – Березине. Залізничні водовідводні споруди працювали справно, проте сила води виявилася настільки потужною, що запобігти підтопленню було неможливо.

 *Довідка

 Поїзд № 686 сполученням Одеса – Ізмаїл з причіпним вагоном до станції Березине курсує тричі на тиждень:

- Відправлення з Одеси вт., пт., нед. о 16:20, прибуття до Березине о 22:52

- Відправлення з Березине о 23:12, прибуття до Одеси пн., ср., сб. о 6:50

Прес-служба Одеської залізниці
 Архів новин